Nis në “Adush Muça”, Bylis-Vllaznia. Java e 18:00 Abissnet Superiore

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Ka nisur në stadiumin “Adush Muça” të qytetit të Ballshit, sfida e javës së 18-të e kategorisë Superiore, Bylis-Vllaznia. Një ndeshje kjo shumë e rëndësishme për të dyja skuadrat, në objektivat e të cilave është vetëm fitorja.

Vendasit kërkojnë pikët maksimale për t’iu larguar zonës së ftohtë të tabelës së klasifikimit, dhe nga ana tjetër, Vllaznia, e tretë në renditje, kërkon edhe ajo pikët maksimale për të vijuar pretendimet për titullin kampion.

Ballshiotët, luajnë në këtë ndeshje duke pasur në stol trajnerin e rij Naxhi Shensoj, një njohje e vketër për mallakastriotët, pasi ka drejtuar edhe më herët në këtë qytet.

Në kampin kuqeblu, të bie në sy që trajneri Mirel Josa, edhe në këtë ndeshje nuk e ka planifikuar titullar, blerjen më të re, Bekim Balaj.

Skuadrat e kanë nisur ndeshjen me këtë formacione:

BYLIS: Teqja, Trumçi, Damçevski, Janku, Zguro, Lorran, Maçolli, Lajthia, Ruçi, Soza, Kaçorri. Trajner: Naxhi Shensoi

VLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta, Juriç, Hakaj, Smajli, Jonuzi, Marku, Alivoda, Hoxhaj, Çoba, Kaina. Trajner: Mirel Josa

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -