Paqe në Ballsh, me një barazim që nuk vlen për asnjërën skuadër

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Bylis-Teuta 0-0

Bylis: Teqja; Trumçi, Janku, Damçevski, Lorran; Maçolli, Qoshku; Antoni Beji, Eskerdinja, Souza; Kaçorri. Trajner: Arian Bellai.

Teuta: Qirko; Marku, Jazxhi, Kotobelli, Kuro; Beqja, Karabeci; Gruda, E. Vila, L. Vila; Oshafi. Trajner: Bledi Shkëmbi.

 Gjyqtar: Eldorjan Hamiti, Renato Malaj, Elvis Gjoka. I katërt: Olti Çela (Lushnje)

VAR Indrit Myrtja (Shkodër)- AVAR Rejdi Avdo (Tiranë)

Njëri prej dy çifteve të Abissnet Superiore të luajtur sot për llogari të javës së 11-të, ai Bylis-Teuta, është mbyllur në barazim 0-0. Një paqe mes dy skuadrave në rezultat, që për gjendjen në të cilen gjenden të dyja skudrat, nuk vlen për asnjërën prej tyre.

Referuar ecurisë së takimit duhet thënë se të dyja skuadrat e kërkuan me ngulm golin, por pa mundur ta gjejnë atë, edhe për meritë të dy portjerëve respektive, Teqja dhe Qirko, por edhe për pasaktësi të sulmuesve të të dyja skuadrave.

Pjesë e këtij takimi ishin edhe kontestimet nga të dy kampet përkatës për penallti, por që për arbitrin Hamiti, nuk ishin të tilla.

Me pikët e marra, nga një për secilen skuadërt, pozicionet në tabelën e klasifikimit kanë mbetur aty ku ishin pas javës së dhjetë. Bylisi i parafundit me 12 pikë në vendin e 11-të dhe Teuta e fundit me 8-të pikë.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -