Wednesday, May 29, 2024

Partizani “thyen” Skënderbeun dhe siguron “Final 4”

Lexo

PARTIZANI-SKËNDERBEU 1-0 (Mensah 84′ )

Partizani regjistroi fitoren e parë për këtë sezon ndaj Skënderbeut, në ndeshjen e vlefshme për javën e 34-të të “Abissnet Superiore”. Të kuqtë e kryeqytetit, triumfuan minimalisht në shtëpi, me një gol që u shënua në minutat e fundit.

Heroi i sfidës ishte Alfred Mensah, i cili shënoi golin e vetëm të takimit në minutën e 84-t, ndaj ish-skuadrës së tij.

Triumf i rëndësishëm për Partizanin, që mban vendin e tretë me 57 pikë, ndërsa Skënderbeu mban vendin e pestë me 10 pikë më pak.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img