Wednesday, February 21, 2024

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka: “Kampionat i fortë, nuk dihej fituesi deri pak minutash, në fund dikush gëzon dhe dikush mërzitet”

Lexo

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ishte i pranishëm në festën e titullit kampion të Partizanit dhe pas dorëzimit të trofeut te skuadra e Partizanit kreu i FSHF-së u shpreh:

“Kishte kampionat me shumë garë dhe deri pak minuta më parë nuk dihej kush dilte kampion. por të gjithë të gëzohen për kontributin që kanë dhënë për futbollin dhe spektatorët. I falënderoj klubet dhe tifozët, mediat për kritikat dhe të gjitha. Uroj një përfaqësim dinjitoz në Europë.

Kombëtarja? Duhet të marrim maksimumin. Janë më të vështira se kundër ekipeve që duken më të forta. Moldavia dhe Ishujt Faroe mund të të japin ndjesinë e mendjemadhësisë por duhet që t’i vlerësojmë edhe ato”, tha Duka.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img