Sunday, December 3, 2023

Shqipëria përsëri me fanella të zeza si 8 vite më parë kur u kualifikua për herë të parë në Europian

Lexo

Të gjithë janë gati për spektaklin e madh. Shqipëria sheh veten fare pranë Euro 2024, ku një pikë ndaj Moldavisë do ishte mëse e mjaftueshme për të legjitimuar festën.

8 vite më parë shkonim në Europian për herë të parë dhe veshur kishim fanella të zeza. Edhe sot, në transfertën moldave, djemtë e Sylvinhos janë me uniforma te zeza.

Nga Yerevani në Stadionul Zimbru (Chişinău) ka ndryshuar pothuajse gjithçka, por jo ngjyra e fanellës. Tashmë të gjithë janë gati për të brohoritur me zërin e fitores. Kujtojmë që se edhe në rast dështimi sot, festa do shtyhej për ndeshjen brenda ndaj Ishujve Faroe.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img