Friday, April 12, 2024

Sinjale pozitive për Kukësin, verilindoret i largohen fundit të renditjes dhe tashmë synojnë Europën

Lexo

Kukesi ndryshe nga disa sezone me pare po lufton per mbijetes dhe ne javen e fundit hodhi nje hap te rendesishem teksa mposhti Laçin ne sfiden direkte. Sezoni nisi me nje ekip te rinovuar totalisht por merkatoja rezultoi nje deshtim dhe ne janar u largua thuajse gjysma e ekipit. Me afrimet e reja  situata ka ndryshuar paksa dhe rezultatet po vijne dalëngadal.

Por, javet e fundit nën drejtimin e trajnerit Rraman Hallaçi, verilindoret kane dhene sinjale shume pozitive, jo vetem me largimin nga “zona e ftohte” e largimit nga Superioria, por tadhe kane hedhur syte per nje vend ne Europe.

Drejtuesit duket se nuk e kan mbyllur ende merkaton, edhe pse jemi ne mars dhe kan afruar ne ekip nje fantazist raporton shtypi i shkruar. Aliu Olalekan Ibrahim, eshte talenti 21-vjeçar qe eshte bere pjese e verilindoreve ne forme prove fillimisht por duket se ka bindur trajnerin Hallaçi.

Mesfushori fantazist eshte bashkuar me ekipin në stervitje dhe fillimisht do te luaj me ekipin U-21 dhe nese bind stafin, do te thirret ne ekipin A ne çdo moment pasi lojtari eshte federuar me klubin.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img