Tuesday, April 23, 2024

Skëndërbeu 0-0 Dinamo, Nevil Dede: “Duhet të bënim më mirë, të shfrytëzonim situatat që ndërtuam”

Lexo

Mbyllet në barazim pa gola 0-0, sfida mes Skëndërbeut dhe Dinamo, e vlefshme për javën e dytë. Korçarët kishin mbështetjen masive në këtë përballje nga tifozeria e tyre, por nuk arritën t’i dhuronin një 3 pikësh.

Barazimi? Duhet të bënim pak më mirë, të shfrytëzonim situatat që ndërtuam. Ky është futbolli jemi në javën e dytë dhe duhet që ekipi të njoh njëri tjetrin. Duhet të korigjojmë disa gjëra dhe të shohim ku gabuam. Na vunë vështirësi me topa të gjata

Superiorja? Skëndërbeu është një skuadër e fortë ka element të mirë brenda mund ta shohim si rival për Superiore dhe duhet parë deri në javën e 7 ose 8 se kush është rival për Superligë.

Rezultatet? Mund të bënim më mirë për këto 2 ndeshje, por është fillimi dhe të mendosh që barazuam në Korçë mendon që është e lehtë në letër po i tillë është situata dhe një fraksion sekondi ndodh çdo gjë.

Erzeni? Të jemë i sinqertë arrita ta mbyll me sukses punën time ashtu siç e kishim planifikuar, jam i kënaqur për arritjen e tyre dhe është për t’u vlerësuar kjo që po bëjnë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img