Sot, ora 13:00, Laçi-Vllaznia, në ekranin e RTSH Sport dhe RTSH Shkodra

Lexo

Sonte, ora 20:45, Poloni-Shqipëri. Trajneri Silvinjo dhe Cikalleshi në konference shtypi: Rruga nuk është e lehtë por objektivi ynë është kualifikimi!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e kësaj të diele në konferencën zyrtare për...

(Video)Kombëtarja e Shqipërisë mbërrin në Varshavë dhe zhvillon seancën e fundit në stadiumin “PGE Naradoëy”- Euro 2024, të hënën, ora 20:45, Poloni-Shqipëri

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet...

(Video)Gjimnastikë- Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia”, kampion i Turneut “Flakadani i Karadakut” në Kosovë

Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia” i mbështetur nga presidenti Leonard Lulaj vazhdon të jetë i sukseshëm, jo vetëm në garat...

Laçi-Vllaznia, dueli i javës së 26-të të kategorisë Abissnet Superiore, pritet me shumë interes nga opinioni sportiv i të dy qyteteve përkatëse e më gjërë. Dy skuadra, që gjatë viteve të fundit kanë dhuruar ndeshje emocionuese, ndaj edhe ky i sotmi pritet të jetë i tillë.

Krahas tifozëve vendas, falë afërsisë gjeografike të të dy qyteteve, të pranishëm në shkallët e stadiumit të Laçit pritet të jenë edhe një numër i konsiderushëm i tifozëve shkodranë, mes të cilëve spikasin ato të zakonshmit e grupimit, “Vllaznit Ultras”.

Ndërkohë, për ato që nuk e kanë mundësinë ta shijojnë ndeshjen në stadium, ka menduar Televizioni Shqiptar, i cili përmes kanalit RTSH Sport, dhe RTSH Shkodra, do ta transmetojë live, pa pagesë sfidën në fjalë, duke nisur nga ora 13:00.

Realisht, RTSH Sport, është ekrani i preferuar i shqiptarëve që përcjellë larmi të aktiviteteve sportive, përfshirë edhe futbollin e të gjitha kategorive duke i transmetuar çdo fundjavë. Ndërkohë, për t’u përshëndetur është edhe nisma e ndërmarrë nga RTSH Shkodra, ku nëpërmjet bashkëpunimit me RTSH Sport, sa herë që kjo e fundit ka në program për të transmetuar ndeshjet e Vllaznisë, ato do të jenë edhe në ekranin e RTSH Shkodra.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -