Sot, ora 20.45 Andorra-Shqipëri, kuqezinjtë gati për sfidën e parë eliminatore të Botërorit “Katar 2022”

Lexo

(Video) Besëlidhja-Tërbuni 2-3. Emocione pa fund në derbin verior të Kategorisë së parë(Golat e ndeshjes)

Derbi verior, Besëlidhja-Tërbuni, ishte ndeshja më e bukur e javës së gjashtë të Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Parë...

Shorti-Liga e Kampioneve FF: Vllaznia, Çelsi, PSG, Real Madri, skuadrat e grupit A

Një grup “ferri” është konsideruar ai që i ka afruar përzierja e goglave në shortin e hedhur mesditen e...

Menaxheri i KFF Vllaznia Oliver Matija, sot në Zvicër për hedhjen e shortit të“UEFA Women’s Champions League”-Faza e grupeve

Është thënë vazhdimisht, se suksesi i Vllaznisë në futboll për femra, vjen edhe nga mirëmenaxhimi që presidenti Lazër Matija...

Kombëtaja e Shqipërisë luan sot në transfertë ndaj Andorrës ndeshjen e parë e eliminatoreve të Botërorit “Katar 2022”. Kuqezinjtë tanë kanë zhvilluar të mërkurën pasdite seancën zyrtare stërvitore në stadiumin “Estadi Nacional” të Andorrës, aty ku sot zhvillohet ndeshja zyrtare. Nën drejtimin e trajnerit Edi Reja skuadra ka bërë një seancë të plotë stërvitore që është fokusuar më shumë në aspektin taktik të ndeshjes. Pozitive është gatishmëria e të gjithë lojtarëve që Reja ka në dispozicion në prag të kësaj ndeshje takimit duke mos pasur asnjë mungesë për shkak të dëmtimi. Një lajm i mirë për kuqezinjtë tanë është edhe ajo se kombëtarja dhe i gjithë delegacioni sportiv shqiptar i janë nënshtruar testeve me tamponë dhe të gjithë kanë rezultuar negativë. Takimi, Andorra-Shqipëri i vlefshëm për eliminatoret e Botërorit “Katar 2022” starton sot në ora 20:45 dhe transmetohet drejtpërdrejtë nga RTSH.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -