Superioria e moshave, Vllaznisë U-17 shpartallon Shkëndinë e Durrësit 6-1

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Ekipet e Akademisë Vllaznia, U-17 dhe U-19 për javën e katërt të Kampionatit Kombëtar të Kategorisë Superiore të moshave këtë fundjavë kanë luajtur ndeshjet e javës së katërt. Pas një fillimi jo të mirë të kampionatit, ekipi U-17 me trajner Brikeno Bizin është rikthyer tek fitorja. Në përballjen Vllaznia-Shkëndija e Durrësit, takim ky i luajtur mesditen e së shtunës në fushën sportive “Reshit Rusi”, kuqeblutë fituan me rezultatin e thellë 6 me 1. Seria e golave për skuadrën kuqeblu ka filluar në minutën e 11-të, atëherë kur Zaganjori shndërroi në gol një penallti të dhënë në favor të Vllaznisë. Më pas ka ardhur edhe goli i dytë për skuadrën kuqeblu i shënuar nga Kodra në minutën e 23-të. Me këto dy gola, Vllaznia e mbyllë pjesën e parë me avantazhin 2 me 0. Loja sulmuese e Vllaznisë ka vijuar të jetë e tillë edhe në pjesën e dytë duke prodhuar edhe katër gola të tjerë për skuadrën kuqeblu. Ai që shënoi golin e dytë, Kodra shënon në minutën e 52-të edhe të tretin sipas radhës, duke regjistruar dy golësh personal në këtë ndeshje. 5 minuta më pas janë miqtë që shënojnë me anë të Ukës në minutën e 57-të duke e shkurtuar përkohësisht disavantazhin e skuadrës së tij në 3 me 1. Dhe, menjëherë pas golit mik që është edhe i vetmi për to në këtë ndeshje, ka ardhur goli tjetër kuqeblu me autor Zaganjorin në minutën e 62-të. Me këtë gol Zaganjori barazon shokun e skuadrës, Kodra, duke regjistruar edhe ai golin e dytë në këtë ndeshje. Në vijim për të thelluar avantazhin e Vllaznisë kanë menduar Shimaj dhe Guri, të cilët, me golat e shënuar në portën kundërshtare, përkatësisht në minutat 70-të dhe 89-të, kanë vulosur fitoren e merituar të Vllaznisë me rezultatin 6 me 1.Formacioni i Vllaznisë U-17 në këtë ndeshje ishte ky:

Jukaj, Kapllani,Talani, Muhaj, Selmani, Cungu, Zaganjori, Matija, Shimaj, Doda, Kodra. Gjatë ndeshjes u aktivizuan: Rroku, Amuli, Guri, Maliqi, Gjondrekaj

Gaspër MARKU

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -