(Video) Superliga e volejbollit për femra- Trajneri Dorian Tafa, flet në prag ndeshjen e javës së 6-të, Partizani-Vllaznia

Lexo

I dha fitoren Vllaznisë, Latifi i kënaqur që po shënon dhe kontribuon në fitoret e skuadrës

Ndonëse, akoma nuk është në parametrat e duhur fizik, për shkak të një dëmtimi që ka pasur që në...

Daja i pakënaqur me rezultatin, por vlerëson reagimin e Partizanit në pjesën e dytë, thumbon Vllazninë për vonesën e lojës…

Është larguar me humbje nga Shkodra, dhe natyrisht që është i pakënaqur nga rezultati. Pasi, sipas tij, gjatë pjesës...

Fitoi një ndeshje të rëndësishme, ndaj një rivali direkt si Partizani, Brdariç komplimenton futbollistët e tij

Ka luajtur për rreth 60-të minuta me një futbollistë më pak duke pasur përballë një kundërshtarë të fortë që...

Kalendari i Kampionatit Kombëtar të Superligës në volejboll për femra për këtë fundjavë ka rezervuar përballjen në mes Partizanit dhe Vllaznisë. Një ndeshje e cila konsiderohet si më e rëndësishmja e javës së gjashtë, pasi në këtë duel do të jenë, Partizani kampion kombëtar në fuqi dhe Vllaznia, e cila falë organizimit të shoqatës së volejbollit Vllaznia për femra, këtë sezon sportiv është në pozitat e  një skuadre pretendente për titull. Në prag të kësaj ndeshje, nga kampi kuqeblu, kanë dalë në konferencë shtypi, trajneri Dorian Tafa, volejbollistja Lorena Picaku dhe trajnerja e përgatitjes atletike, Ankela Cara.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -