Saturday, May 18, 2024

Superliga U17-Vllaznia e teknikut Çaku mposht Laçin në transfertë 0-3. Dygolësh i Medhes dhe një i Kapllanajt

Lexo

Laçi U17-Vllaznia U17   0-3

(Shënues: Medha 35′, 71′,Kapllanaj 61’)

Laçi U17: Gjonaj,Bunaj,Moriseni,E.Marku,Hidraliu,Bibaj,K.Marku(Ndocaj 67),Vena(Mukja 64),Pergjegji,Lala,Ajazi

Vllaznia U17: Gerbeti,Lilo,Bizi(Ethem 84),Medha,Bushati,Kraja,Bushaj(Lleshi 84),Ymeraj,Kapllanaj,Spahija(Teli 66),Ivziku. Trajner: Ersi Çaku

Gjyqtar:Naird Rira(Librazhd),Koleta Prenga,Fatjon Behari(Durres) Delegat:Skender Abdyli(Shkoder)

Vllaznia U-17 e drejtuar nga trajneri Ersi Çaku tregon dhembet para syve te bashkemoshatareve te tyre ne fushen sportive te Kurbinit. Serish protagonist eshte treguar futbollisti Aldo Medha i cili realizon nje dopiete ne minutat 35′ dhe 71′  duke marr pas shpatullave te tij Vllaznine e grupmoshes per 17 vjecaret.

Goli i trete mban firmen e Kapllanajt ne minuten e 61′, nje prej lojtareve premtues qe duket se eshte efikas ne kete dy ndeshje te para si me asistet e tij por ne takimin e sotem gjen dhe golin.

Vllaznia e para te rinjeve duket se eshte ne rrugen e duhur ku pas ndaleses ne Tirane perballe Shkendise Tirane me rezultatin 3-1 mer dy fitore radhazi,  1-0 ne Shkoder perballe Akademise se Futbollit dhe sot mposht Laçin 0-3 duke treguar dhe njeher formen e mire qe po kalon dhe vlen te theksohet se ne tre ndeshje te luajtura shkodranet kan shenuar 5 gola.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img