Monday, July 15, 2024

“Tokio 2020”- Lojërat Olimpike, trajneri Zef Kovaçi dhe peshëngritësi Erkand Qerimaj me ditar në prag të garës

Lexo

“Ditari ynë i Tokyos, 23-27 Korrik 2021! Kështu shkruan në rrjetin social FB nga Tokio dyshja tashmë shumë e njohur e peshëngritjes shqiptare, trajneri Zef Kovaçi dhe peshëngritësi që ai stervit prej vitesh, Erkand Qerimaj.

“…..Zef Kovaci & Erkand Qerimaj

Si gjithnje, stërvitja jonë bëhet në Hollin: “Tokyo International Forum”

Nje emocion i madh dhe momenti që Profesori Zef Kovaçi parakaloi për herë të parë në jetë në një Ceremoni Hapjeje të Lojërave Olimpike dhe këtë e bëri pikërisht me mua e pikerisht në “Tokyo 2020”.

Çdo dite duke u stervitur per te arritur objektivat e vena vetes dhe duke dëshiruar sukses për të gjithë sportistët shqiptarë në Tokyo.

Suksesi i Xhudos me Driton Toni Kuka dhe Distria Krasniqi e Nora Gjakova, me Medaljen e Artë Olimpike janë forcë krenarie.

Nga Tokio, ndërkohë që madhështia e Medaljeve të Arta të Xhudos së Kosovës na ka bërë me krahë kudo qe jemi shqiptare anembanë globit, nga zemra e Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”, me dashuri, Prof. Zef Kovaçi dhe unë, të themi: Guxo të Ëndërrosh!”….shkruaj Qerimaj dhe Kovaçi në ditarin e radhës kushtuar ditëve olimpike që po kalojnë në deri në ditën e garës me shpresen dhe besimin e arritjes së një rezultati pozitiv.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img