Saturday, May 18, 2024

(Video) Intervista-Patushi: Vllaznia, gaboi me largimin e Osmanit. Ish futbollisti kuqeblu, analizon situaten e skuadres shkodrane

Lexo

Sajmir Patushi, mesfushori i njohur matjan, kampion me ekipin e Vllaznisë dhe Tiranën, ka bërë një analizë të situatës te skuadra shkodrane.
Ndryshimin e trajnerit 4 javë para fundit të kampionatit ai e quan lëvizje surprizë të drejtuesve të klubit.

Patushi shprehet në intervistën e mëposhtme për “Panorama Sport” se largimi i Osmanit ishte një gabim. Ish-mesfushori sheh më të favorizuar Partizanin për vendin e dytë, por ka besim se Vllaznia mund të shpallet kampione e Superiores.

Patushi, si do ta komentonit lëvizjen te Vllaznia për ndryshimin e trajnerit në këtë moment?
Mbase të gjithë u çuditen me këtë lëvizje, por unë nuk çuditem, sepse çdo vit kemi ikje-ardhje trajnerësh sipas shijes të çdo presidenti. Vllaznia është e dyta dhe mbase kanë çaluar shumë gjëra përbrenda që ne nuk i dimë. Ne na mbetet vetëm që të shikojmë si është kjo lëvizje katër javë para fundit dhe “Final 4”.

A duhej bërë kjo lëvizje, kur Vllaznia ishte e dyta?
Po ndonjëherë mbase dalin për mirë këto lëvizje, por në memorien time s’kemi pasur surpriza për tre apo katër javë. Megjithatë, mendoj se ishte gabim largimi trajnerit Qatip Osmani.

Admir URUÇI

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img