(Video) Situata te Vllaznia…Opinion nga Ermir Vajushi, trajner futbolli-Gjermani

Lexo

Sonte, ora 20:45, Poloni-Shqipëri. Trajneri Silvinjo dhe Cikalleshi në konference shtypi: Rruga nuk është e lehtë por objektivi ynë është kualifikimi!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e kësaj të diele në konferencën zyrtare për...

(Video)Kombëtarja e Shqipërisë mbërrin në Varshavë dhe zhvillon seancën e fundit në stadiumin “PGE Naradoëy”- Euro 2024, të hënën, ora 20:45, Poloni-Shqipëri

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet...

(Video)Gjimnastikë- Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia”, kampion i Turneut “Flakadani i Karadakut” në Kosovë

Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia” i mbështetur nga presidenti Leonard Lulaj vazhdon të jetë i sukseshëm, jo vetëm në garat...

Dëgjova me interes intervistën e trajnerit Josa dhe më duhet të them:

  • Trajneri, padiskutim që është ai që vendosë për skuadrën, kush të luaj, ku të luaj dhe si të luaj, por më tingëllon jo shumë e kandshme mënyra e të përgjigjurit, ku shpesh herë përmend vetën “UNË”!

Të jem i sinqertë, më duket ma shumë ARROGANCË sesa autoritet!

  • Trajneri në vetvete duhet me kuptu që pa individin dhe skuadrën nuk është asgjë, nuk ka asnjë vlerë, sikurse skuadra anasjelltas poashtu!
  • Duke fol në këtë lloj mënyre, kam frikë se edhe në skuadër është kriju një pakënaqësi e madhe dhe si rrjedhojë sjell edhe mos bashkpunimin mes palëve!
  • Që një skuadër me nivel të ecin në rrugën e duhur, duhet me pas bashkpunim maksimal Staf Teknik-Lojtar.

Të paktën unë personalisht e konsideroj të tillë.

  • Nga ana tjetër, kur pyetet për Aralicën, Vulajn , përgjigjet “JU KAM THËNË MOS MË PYESNI MË”!

ABSURDITET ‼

Lojtari apo lojtarët stërviten ç’do ditë me skuadrën dhe Trajneri ka vendosë “PUSHKATIM NË HESHTJE”!

NUK MË PËLQEN ASPAK‼

Ermir Vajushi-Trajner futbolli, Gjermani

(Video) Prononcimi i trajnerit Mirel Josa në konferencën për shtyp të pragndeshjes, Vllaznia-Partizani

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -