Wednesday, May 22, 2024

(Video) Trajneri i kombëtares së boksit, Zef Gjoni, i kënaqur për suksesin e boksierëve kuqezi në Turneun e Tetovës dhe kryesisht të shkodranëve, Kajoshi-Hysa

Lexo

Arjon Kajoshi, Denis Nurja, Alban Bermeta dhe superkampioni i peshave të rënda, Nelson Hysa, të  shoqëruar nga trajnerët e boksit profesionist të Shqipërisë, shkodranët Zef Gjoni dhe Lazarin Vila, ishin pjesëmarrës në turneun e boksit profesionist të mbajtur në Tetovë të  Maqedonisë së Veriut. Rezultatin më të mirë e arritën dy shkodranët, Kajoshi dhe Hysa, për të cilët trajneri Zef Gjoni, flet me shumë konsiderata duke besuar në një të ardhme të sigurtë të tyre në vazhdimësi.

Në vijim trajneri Gjoni flet edhe për Kampionatin Kombëtar të boksit që zhvillohet në fillim të shtatorit në Tiranë, ku Vllaznia ka objektiv të fitojë titullin e 25-të radhazi. Por, për t’ia arritur një objektivi të tillë, Gjoni kërkon edhe mbështetjen e Bashkisë në aspektin financiar.

(Video) Intervisten e plotë me trajnerin e boksit Zef Gjoni, mund ta ndini në kanalin tonë zyrtar, Veriu Sport-YOUTUBE.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img