Wednesday, February 28, 2024

Vllaznia e femrave ia qorron syte FSHF-së! Gazetari i njohur Taulant Koplikaj, analizon konfliktin në ndeshjen, Tirana-Vllaznia. Akuza, për një sulm frontal ndaj kampiones absolute të futbollit të femrave

Lexo

Vllaznia e femrave ia qorron syte FSHF.

Megi Doci gjithashtu.

Ca te bejme?

Te investohemi fort me ia marre me dhune edhe ate lavdi te mbetun sportive Shkodres.

Kush ma mire se nje bashkepunim me KF Tironen e Refikut?

Vjen Vllaznia me lujt ne Tirane.

Jo luhet, jo nuk luhet. Fusha e papershtatshme.

Policia e merr te mireqene se nuk do luhet.

Por ndeshja nis gjithsesi.

Mes dy pankinave afrohet cuni babit t’vet, Halili vogel. Me vete ka marre edhe 20 bashibozuke.

Njeri prej tyre merr komanden dhe nis sharjet ndaj Megi Docit.

Vulgar dhe kercenues ne cdo batute.

Njekohesisht ne fushe, kercasin shkelmat ndaj skuadres kampione.

Pas me shume se 20 minutave, lojtaren me te mire te te gjitha kohrave ne futbollin e vajzave, e leshojne nervat. Bashibozuket pushtojne fushen. Presidenti i Vllaznise nuk ka marre asnje person pas vetes, (se nuk ka shku per sherr), dhe i vetem hyn mes tyre.

E masakrojne me grushte.

Vajzat perfshihen ne perleshje.

Cuni babit t’vet ben si i pafajshem.

Edhe babi vet lan duart se gjasme nuk isha aty e s’di gje ca ndodhi.

Mediat e Tiranes, dihet dashnija per ne.

Fajtoret po dizenjohen.

FSHF na coi ne Europian. Kujt i plasi per Shkodren.

Naten Armando.

Naten mbret.

Taulant Koplikaj-Gazetar

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img