Volejboll Femra-Vllaznia me uniforma të reja drejt Kosovës për Kupën “Pavarësia 2021”. Sigal Uniqa Group Austria, sponsor i kuqebluve

Lexo

Liga e kampioneve-Eleminohet Barcelona. Bajerni dhe Benfika kalojnë në 16-she

Mundet edhe në Mynih, Benfika nuk gabon ndaj Dinamos së Kievit, siguron turin e 16-shesJanë luajtur të mërkurën 8...

“Dritë jeshile” për korçarët, Skënderbeu mund Egnatian, dhe këmben vendet me rrogozhinasit

Tre pikë të arta për Skënderbeun të fituara përballë një kundërshtari direkt për mbijetese si Egnatia do të thotë...

Ashtu siç është bërë e ditur edhe më herët, Vllaznia dhe Tirana në volejboll për femra janë përgjedhur të luajnë në finalet e Kupës “Pavarësia 2021”, ndeshjet e së cilës do të zhvillohen në Suharekë të Kosovës nga data 26-28 nëntor.

Në prag të kësaj pjesëmarrjeje, skuadra kuqeblu e drejtuar nga trajneri Dorian Tafa ka zhvilluar mbrëmjen e së enjtes seancën e fundit stervitore, ndërkohë që mëngjesin e së premtes është programuar nisja drejt Kosovës.

E veçanta e Vllaznisë në Kupën “Pavarësia” është se ajo do të luajë për herë të parë me uniformat e reja, të cilat u prezantuan mbrëmjen e së enjtes përpara fillimit të proçesit stërvitor.

Siç shikohet edhe nga fotot që shoqërojnë shkrimin, në uniformën e volejbollisteve shkodrane, spikat dizenjo karakterisike e Vllaznisë në vite, kuqeblu, ndërkohë që në pjesën ballore është vendosur logo e sponsorit,  Sigal Uniqa Group Austria.

Uniformat në fjalë, por më së shumtmi përgatitjet serioze të zhvilluara në fushën stervitore, si dhe përkujdesja e vazhdueshme e presidentit, Florian Zekja,  pritet të japin ndikimin e duhur për një pjesëmarrje sa më dinjitoze në Kupën Pavarësia të Kosovës.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -