Volejboll-Kupa e Shqipërisë/ Edhe Vllaznia e meshkujve mundet 3-0 në ndeshjen e dytë përballë Tiranës në kryeqytet

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Volejboll meshkuj: Tirana-Vllaznia 3-0(25-13, 25-20, 25-19)

Fituan ndeshjen e parë të Kupës së Shqipërisë me rezultat të ngushtë ndaj Skënderbeut, me rezultatin 3-2, takim ky i luajtur javën e kaluar në pallatin e sportit, “Qazim Dervishi”, por në sfidën e dytë të kompeticionit të Kupës, Vllaznia e volejbollit për meshkuj është mundur thellësisht nga Tirana me rezultatin 3 me 0.

Ndeshja e luajtur në sallën sportive “Fahrie Hoti” të kryeqytetit ka folur e tëra për skuadrën vendase, e cila që nga fillimi deri në fund e ka dominuar tërësisht takimin. Seti i parë, ka filluar në mënyrën më të keqe për skuadrën e drejtuar nga trajneri Artan Kalaja dhe kolegu i tij, Ermal Kraja, pasqyrë e së cilës janë shifrat e thella 25 me 13 për vendasit.

Seti i dytë ka qënë më i miri për Vllazninë, që përmes një rivaliteti më të madh arrin të shkoj deri tek pika e 20-të, por pikërisht aty dorëzohet duke ia lënë iniciativën Tiranës, e cila e fiton edhe këtë setë me shifrat 25-20.

Ka edhe një përpjekje tjetër në setin e tretë nga ana e Vllaznisë me synim fitimin e tij dhe rihapjen e ndeshjes, por nuk ndodh kështu, sepse bardheblutë e fitojnë edhe këtë set me shifrat 25-19 si dhe të gjithë ndeshjen me rezultatin e thellë 3-0.

Kalendari i Kupës së Shqipërisë e vendos Vllazninë e meshkujve, që ndeshjen e tretë të Kupës së Shqipërisë ta luajë në Shkodër, përballë Elbasanit.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -