Saturday, February 24, 2024

Volejboll-Kupa e Shqipërisë/ Edhe Vllaznia e meshkujve mundet 3-0 në ndeshjen e dytë përballë Tiranës në kryeqytet

Lexo

Volejboll meshkuj: Tirana-Vllaznia 3-0(25-13, 25-20, 25-19)

Fituan ndeshjen e parë të Kupës së Shqipërisë me rezultat të ngushtë ndaj Skënderbeut, me rezultatin 3-2, takim ky i luajtur javën e kaluar në pallatin e sportit, “Qazim Dervishi”, por në sfidën e dytë të kompeticionit të Kupës, Vllaznia e volejbollit për meshkuj është mundur thellësisht nga Tirana me rezultatin 3 me 0.

Ndeshja e luajtur në sallën sportive “Fahrie Hoti” të kryeqytetit ka folur e tëra për skuadrën vendase, e cila që nga fillimi deri në fund e ka dominuar tërësisht takimin. Seti i parë, ka filluar në mënyrën më të keqe për skuadrën e drejtuar nga trajneri Artan Kalaja dhe kolegu i tij, Ermal Kraja, pasqyrë e së cilës janë shifrat e thella 25 me 13 për vendasit.

Seti i dytë ka qënë më i miri për Vllazninë, që përmes një rivaliteti më të madh arrin të shkoj deri tek pika e 20-të, por pikërisht aty dorëzohet duke ia lënë iniciativën Tiranës, e cila e fiton edhe këtë setë me shifrat 25-20.

Ka edhe një përpjekje tjetër në setin e tretë nga ana e Vllaznisë me synim fitimin e tij dhe rihapjen e ndeshjes, por nuk ndodh kështu, sepse bardheblutë e fitojnë edhe këtë set me shifrat 25-19 si dhe të gjithë ndeshjen me rezultatin e thellë 3-0.

Kalendari i Kupës së Shqipërisë e vendos Vllazninë e meshkujve, që ndeshjen e tretë të Kupës së Shqipërisë ta luajë në Shkodër, përballë Elbasanit.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img