Thursday, July 18, 2024

Xhaka realizon dopietë brenda 15 minutash në ndeshjen e fundit me Arsenalin

Lexo

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, ka realizuar dopietë për 15 minuta, në ndeshjen e fundit të kampionatit ndaj Wolves. Në minutën e 11’, Xhaka mori një krosim në zonë dhe me një gjuajtje me kokë nuk gaboi. Tre minuta më vonë, ai përfitoi nga një top i mbetur në zonë dhe me një goditje gjeti golin e dytë për Arsenalin dhe të dytin personal gjithashtu.

Kështu, Xhaka shkon në kuotën e 7 golave, në 37 ndeshje. Ky takim mund të konsiderohet si i fundit për të me Arselanitn, pasi futbollisti ka paralajmëruar do të largohet nga Londra dhe pritet që shumë shpejtë të veshë fanellën e Bajer Leverkusenit në Gjermani.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img