Wednesday, June 19, 2024

Zyrtare Arne Slot, është trajneri i ri i Liverpool

Lexo

Klubi anglez shpall pasardhësin e Jurgen Klopp një ditë pas javës së fundit të Premier League

Arne Slot është zyrtarisht trajneri i ri i Liverpoolit. Ai është pasardhësi i Jurgen Klopp, pas 9 vitesh të shënuara nga drejtimi teknik i ish-trajnerit të Borussia Dortmundit dhe Mainz. Trajneri holandez largohet kështu nga Feyenoord dhe i bashkohet Premier Ligës.

Ky është shënimi zyrtar nga Liverpool, i cili dje përshëndeti Jurgen Klopp në ambientin e shkëlqyer të Anfield Road kundër Ëolverhampton: “Klubi i Futbollit Liverpool ka njoftuar se Arne Slot ka arritur një marrëveshje për t’u bërë menaxheri i ri i klubit, duke marrë zyrtarisht rolin në 1 Qershor 2024, me kusht që të merret leja e punës”.

“45-vjeçari do t’i bashkohet ‘Reds’ nga Feyenoord përpara sezonit 2024-25, pasi ka arritur një marrëveshje me klubin Eredivisie për shërbimet e tij. Slot do të zëvendësojë Jürgen Klopp në krye të skuadrës pas vendimit të këtij të fundit për t’u larguar nga pozicioni në fund të sezonit aktual”.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img