Wednesday, February 21, 2024

Abissnet Superiore-Gara për titullin, Tirana kryesuese, por Partizanin beson deri në fund për fitimin e trofeut

Lexo

Partizani ndodhet në vendin e dyte te tabeles se klasifikimit me 54 pike, 5 me pak se rivali i tyre i perjetshem Tirana. Demat do te luftojne deri ne fund per te fituar titullin kampion te Abisnet Superiore edhe pse rruga nuk eshte aspak e lehte.

Te kuqte ne 3 javet e ardhme do te luajne 3 ndeshjet me vendimtare te ketij sezonit. Fillimisht presin Kukesin per llogarite e javes se 32-te dhe nje fitore ndaj verilindoreve do ti çonte ne derbin e kryeqytetit me moralin e larte. Pikerisht Tirana do te jete edhe pengesa e vertete e te kuqve ne “Air Albania” qe do te synojne tju marin  nje tjeter 3 pikesh per ta ndezur “flake” te kuqe kryeqytetin.

Nderkoh te Partizani shpresojne se diferenca me Tiranen te jete vetem 2 pike para perballjes ne derbi dhe nje fitore perball bardhebluve do tu jepte vendin e pare teksa te kuqte do te bejne “tifo” per fitoren e Teutes ne fundjave.

Megjithate pas derbit, Partizani do te pres ne “Arenen e Demave” Vllaznine. Nje tjeter kundershtare te forte me kete te fundit qe synon piket per vendin e 3-te. Nese djemte e Koleles arrijne te marrin piket maksimale ne 3 duelet e radhes atehere titulli do te jete ne doren e tyre. Te demat kane nisur “sprinti” final dhe gjithçka duhet te behet siç duhet qe ndaj Kukesit te dielen ne oren 18:00 perndryshe “anija” e italianit permbytet.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img