Sunday, February 25, 2024

Izmir Smajlaj, i pafajshëm! Shkodrani, shpëndan lajmin zyrtar të mbërritur nga Gjykata Sportive Botërore. Shumë shpejt, rikthimi në garë.

Lexo

“I drejti nuk mposhtet kurre! I pafajshem!

Fale nje beteje te gjate ligjore me AIU, Sport Resolution ( ose Gjykata Sportive Boterore ) me seli ne Londer, ka shpallur PA-FAJESINE time kundrejt aludimeve per mashtrim ndaj nje gare ku isha pjesemarres.

Isha i bindur qe gjyqtaret e huaj do te vleresonin te verteten dhe do kuptonin qe cdo gje qe ishte hetuar ishte e gabuar dhe pa fakte ndaj meje, andaj jam tejet i lumtur, dhe me ane te ketij postimi ju komunikoj edhe rikthimin tim ne piste. 

Faleminderime e mirenjohje per ata qe besuan tek une qe ne fillim, per punen e perkryer te avokateve mbrojtes z. Ermir Beta dhe znj. Romina Zano, perkthyeses zyrtare znj. Etleva Pushi, si dhe familjes sime qe duroj e perjetoj nje stres te panevojshem.”, shkruan kampionioni dhe rekordmeni i atletikes shqiptare, Izmir Smajlaj.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img