Saturday, May 18, 2024

Abissnet Superiore/ Përfundon java e 34-të, Partizani & Vllaznia sigurojnë pjesëmarrjen në “Final 4”

Lexo

Ka përfunduar java e 34-të e kampionatit “Abissnet Superiore”. Vllaznia dhe Partizani siguruan matematikisht pjesëmarrjen në “Final 4”.

Në stadiumin “Loro Boriçi” Vllaznia fitoi 1-0 me Dinamo City, ndërsa në “Arenën e Demave” Partizani triumfoi me të njëjtin rezultat 1-0 ndaj Skënderbeut.

Teuta mori një fitore të rëndësishme në shtëpi, pasi mposhti Egnatian e vendit të parë në “Niko Dovana” me rezultatin minimal 1-0.

Edhe Laçi ja doli mbanë të fitonte ndaj Tiranës 1-0 në Laç. Ndërsa takimi Erzeni – Kukësi përfundoi në barazim 3-3.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img