Monday, May 20, 2024

Abissnet Superiore-Sot 3 sfidat e fundit të Javës së 33-të: Egnatia-Vllaznia, Kukësi-Teuta, Tirana-Partizani

Lexo

E nisur dje me dy ndeshjet e para, Skënderbeu-Erzeni 1-0 dhe Dinamo-Laçi 0-0, Java e 33-të e Kategorisë Abissnet Superiore vijon sot me tre duelet e tjera Egnatia-Vllaznia, Kukësi-Teuta, Tirana-Partizani.

Naturisht, që dy sfidat që kanë vemendjen më të madhe, janë ato që luhen në Rrogozhinë dhe Tiranë, fillimisht përballja e dy vendeve të para, Egnatia-Vllanzia dhe më pas derbi kryerqytetas, Tirana-Partizani.

Në 15:00, Egnatia dhe Vllaznia do të përballen sërish së bashku, ashtu sin ë mesjavë në Kupë, por me ndryshimin se sfida do të luhet në Rrogozhinë. Vendi i parë pret të dytin, me Egnatian që duket komode në krye e shkëputur me 8 pikë. Për Vllazninë, sot debuton në stol trajneri Bërdaric.

Po në orën 15:00, Kukësi, tashmë finalist i Kupës, pret Teutën, Verilindorët vetëm matematika i mban në lojë për mbijetesë. Ndërsa durrsakët duan fitoren për të shmangur pozicionin e play-out-it.

Java e 33-të do të mbyllet me derbin Tirana-Partizani. Një sfidë jetike për bardheblutë, që duan zonën “Final 4”, ndërsa nga ana tjetër, të kuqtë vijnë disi më komodë, por gjithsesi, ende nuk e kanë siguruar pjesëmarrjen mes katër skuadrave më të mira.

Ndeshjet e javës së 33-të të Superiores

Dje

SKËNDERBEU-ERZENI 1-0

DINAMO-LAÇI 0-0

Sot

EGNATIA-VLLAZNIA 15:00

KUKËSI-TEUTA 15:00

TIRANA-PARTIZANI 19:00

 

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img