Abissnet Superiore-Sot 3 takimet e fundit të javës së 26-të

Lexo

Sonte, ora 20:45, Poloni-Shqipëri. Trajneri Silvinjo dhe Cikalleshi në konference shtypi: Rruga nuk është e lehtë por objektivi ynë është kualifikimi!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e kësaj të diele në konferencën zyrtare për...

(Video)Kombëtarja e Shqipërisë mbërrin në Varshavë dhe zhvillon seancën e fundit në stadiumin “PGE Naradoëy”- Euro 2024, të hënën, ora 20:45, Poloni-Shqipëri

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet...

(Video)Gjimnastikë- Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia”, kampion i Turneut “Flakadani i Karadakut” në Kosovë

Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia” i mbështetur nga presidenti Leonard Lulaj vazhdon të jetë i sukseshëm, jo vetëm në garat...

Ditën e sotme do të zhvillohen 3 takimet e tjera të javës së 26-të të Abissnet Superiore. Në orën 13:00 në fushë do të zbresin Laçi-Vllaznia dhe Egnatia-Teuta. Si kurbinasit ashtu edhe shkodranët prej javësh në kampionat nuk e njohin fitoren dhe do të synojnë të bëjnë autokritikën në Laç.

Gjithashtu edhe rrogozhinasit vijnë pas humbjes me Erzenin dhe synojnë fitoren për të mos rrezikuar vendin e 3-të në klasifikim. Durrsakët e Edi Martinit nuk u lejohen më hapa fals pas dy barazimeve radhazi, pasi ndodhen 3 pikë larg zonës së ftohtë.

Sfida e fundit do të luhet mes Partizanit dhe Kastriotit duke nisur që nga ora 16:00. Skuadra me objektiva të ndryshme vihen përballë njëra-tjetrës. Demat kërkojnë pikët për titullin, ndërsa krutanët për mbijetesën.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -