Pas pak, Laçi-Vllaznia, trajnerët zyrtarizojnë formacionet e para

Lexo

Sonte, ora 20:45, Poloni-Shqipëri. Trajneri Silvinjo dhe Cikalleshi në konference shtypi: Rruga nuk është e lehtë por objektivi ynë është kualifikimi!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e kësaj të diele në konferencën zyrtare për...

(Video)Kombëtarja e Shqipërisë mbërrin në Varshavë dhe zhvillon seancën e fundit në stadiumin “PGE Naradoëy”- Euro 2024, të hënën, ora 20:45, Poloni-Shqipëri

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet...

(Video)Gjimnastikë- Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia”, kampion i Turneut “Flakadani i Karadakut” në Kosovë

Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia” i mbështetur nga presidenti Leonard Lulaj vazhdon të jetë i sukseshëm, jo vetëm në garat...

Laçi dhe Vllaznia, janë gati për të nisur betejen e javës së 26-të të kategorisë Abissnet Superiore. Për momentin, të ekipet janë në fushën duke bërë nxemjen e zakonshme, ndërkohë që pas ka, në orën 13:00, starton sfida e shumëpritur, e cila konsiderohet si ndeshja më kryesore e kësaj fundjave.

Në kampin kurbinas, rezultatet e cilit nuk kanë qënë të duhurat këto javët e fundit u fol për një lëvizje në pankinë, por aktualisht, vlonjati Gentjan Mezani, është në krye të detyrë. Në kërkim të një rezultati pozitiv, Mezani ka zyrtarizuar këtë formacion. Selmani; Roganoviç,Turkaj, Velkovski, Ziko; Manellari, Ujka; Spahiu, Babatunde, Mazrekaj; Guindo, kanë lojtarët që do ta nisin nga minuta e parë.

Në krahun tjetër, në kampin kuqeblu, ku spikasin tre mungesa të rëndësishme titullarësh, Mala dhe Alivoda të dëmtuar, si dhe Latifi i pezulluar nga drejtuesit e klubit për masë disiplinore, trajneri Mirel Josa ka harmonizuar këtë formacion: Zogoviç; Smajli, Gurishta, Bulatoviç, Hakaj; Boshnjaku, Jonuzi; Hoxhaj, Marku, Çoba, Balaj.

Formacionet zyrtare

Laçi: Selmani; Roganoviç,Turkaj, Velkovski, Ziko; Manellari, Ujka; Spahiu, Babatunde, Mazrekaj; Guindo. Trajner: Gentian Mezani

Vllaznia: Zogoviç; Smajli, Gurishta, Bulatoviç, Hakaj; Boshnjaku, Jonuzi; Hoxhaj, Marku, Çoba, Balaj. Trajner: Mirel Josa

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -