Wednesday, May 22, 2024

Abissnet Superiore-Sot, dy ndeshjet e para të javës së pestë: Tirana-Erzeni dhe Dinamo-Partizani

Lexo

Sot do te luhen dy ndeshjet e para te javes se 5-te te “Abisnet Superiore”. Dy ndeshje mjaft interesante qe priten me interes edhe nga tifozet. Java e 5-te do te startoje me sfiden Tirana-Erzeni,ne oren 15:00 ne “Selman Stermasi”.

Bardheblute do te luajne perballe hirushes se ketij sezoni te cilet kan pasur nje fillim mjaft te mire. Ne kater ndeshjet e para skuadra nga Shijaku ka arritur te grumbulloj 5 pike. Ne krahun tjeter Tirana vjen ne kete ndeshje si kryesuese. Te besuarit e Orges Shehit renditen ne vendin e pare te klasifikimit me 10 pike,3 me shume se Laçi i vendit te dyte.

Ndeshja e dyte do te luhet ne “Elbasan Arena” ne oren 18:00. Aty Dinamo do te pres Partizanin. Dinamovitet kerkojne pike ne kete derbi,me kampionet e Shqiperise qe pritet te mos “falin” per tu afruar gjithnje e me shume me kreun e renditjes.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img