Wednesday, February 21, 2024

Aldo Teqja e mbyll me Partizanin, merr ofertë nga Vllaznina!

Lexo

Aldo Teqja dhe Partizani i dhane fund bashkepunimit me njeri-tjetrin. Klubi i kuq njoftoi se palet kishin rene dakord per te nderpere kontraten dhe Teqja eshte tashme nje lojtar i lire ne treg. Reparti i mbipopulluar dhe konkurenca shumë e forte ishin arsyet qe çuan ne kete perfundim.

Gardiani 28 vjeçar ishte i huazuar te Bylisi kete sezon ku pavaresisht renies nga kategoria ishte nje nder lojtaret qe spikati me shume me performancat e tij ku ne 34 ndeshje mbajti 11 here porten e paprekur.

E ardhmja e tij pritet te jete serish ne Superiore. Sipas informacioneve brenda klubit shkodran, por edhe nga vete futbollisti, ish-gardiani i Kukesit dhe Skenderbeut, ka mare nje oferte zyrtare nga Vllaznia.

Deri dy dite me pare trajneri i portjereve kuqeblu Ideal Lekiqi kishte ne dispozicion Bojan Zogoviç, Kristi Qarrin dhe Aron Juken e Akademisë Vllaznia, nderkohe qe me largimin e malazezit, drejtuesit duket se po mendojne qe krahas Qarrit, i cili nga sa thuhet ka marre besimin e plote per te luajtur titullar, te kene te gatshem edhe nje tjeter portjer me pervoje, qe ne rastin konkret eshte Teqja.

Fatos LAMAJ

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img