Thursday, April 18, 2024

Alen Sherri, nuk ben, te Vllaznia.?….Opinion nga Faik Sadiku

Lexo

Alen Sherri, nuk ben, te Vllaznia.?.

Ai eshte i pa afte.?. Keshtu jane shprehe drejtuesit e saje kure e larguan.?. Ç ka do thojne ata, se me kete rast atyre ju hasi “sharra ne gozhde”.

Pra keshtu po e nis shkrimin, ne adrese te drejtuesve Shkodrane te futbollit.

Ata me mentalitet “anadollake” e larguan ate, por dhe shume te tjere talente nga Vllaznia, si te “pa afte”. Dhe Aleni per ata ishte i pa deshiruar. Ai nuk ishte pjese e skenareve te tyre, dhe dolen me “alibi” se ai “nuk ben” dhe e larguan?..

Te gjithe e kane prite me shqetesim largimin e tije, por e kane kalu ne heshtje.

Fryti i embel shijohet nga njerzit me dinjitet e te ndershem, ata qe njohin vlera. Nuk shkoi nje muaj, ai u aktivizu me sukses te Laçi. .

Sot ai mberon me dinjitet porten e “Egnatias” kryesuese e superliges Shqiptare.

Per vlerat e tija te padiskutueshme ne porte, ai eshte thirre te kombetarja.

Do pyes.?.

A eshte rastesi, fat, apo baba i tij Naimi, ka fute mik te Silvinjo ta therrase ate ne kombetare. Por per drejtuesit Shkodran ai ishe I “pa afte”.?.

Une se di.?.

Por do thoja asnjera nuk ekziston.

Po ekziston fakti se Sherri, si i afte per porten, ate e ka nuhate me mjeshteri “strategu” Silvinjo, ndaj dhe pa medyshje e ka thirre te grupi tije, te mbroje porten Shqiptare, mbas Berishes, e Strakoshes.

Rendesi ka qe ai eshte aty, bashke me Brojen, Kumbullen, Mitaj, e Hysajn, qe krijojne nje grup “solid” Shkodrane. Asnjehere kombetarja Shqiptare nuk ka pase 5 lojtare shkodrane ne radhet e saje, qe pas asaje te 46.

Me zemer I uroj Alenit suksese te metejshme, te ule koken, e te punoje sa me shume, e ta vleresoje ne maksimum besimin, e Silvinjos, pse jo, ta shohim ate sa me pare te mbroje porten Shqiptare, e si pjesemarres ne kampionatin Europian te 2024.,

Ky shkrim eshte apel i fuqishem per ata qe po mbajne peng Vllaznine. Ata sa me pare, te largojne mentalitetin e tyre anadollak. Te zgjohen nga gjumi letragjik, e ti therrasin mendjes, se Vllazia sot eshte ne renie te lire drejte kategorise se pare, ç ka per momentin vetem 2 pike larg na ndajne.

Faik SADIKU

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img