Wednesday, May 8, 2024

Anglezi i stolit të Vllaznisë U-21 Deano Sibson, analizon kuqeblutë e tij

Vllaznia U-21 barazoi sot në transfertë ndaj Teutës U-21 me rezultatin 1 me 1. Një barazim që erdhi pas dy golave të menjëhershëm që në start, Gledian Pusi në të dhjetën minutë për kuqeblutë dhe Kapllani në të 12-tën për durrsakët vendas, gola këto që qëndruan në fuqi deri në fund të takimit.

Fundjavën e kaluar, ishte përsëri mysafire duke luajtur në kryeqytet ndaj Partizanit, të cilin e mundi me rezultatin 2-1. Ndërkohë, që kjo me durrsakët ishte ndeshja e fundit e fazës së parë dhe e fundit për vitin 2021, dhe me këtë rast, tekniku i 21 vjeçarëve të Vllaznisë, anglezi Deano Sibson bën një analizë të shkurtër të ndeshjes, si dhe mbylljes së fazës në përgjithësi.

“Rikthim pas një udhëtimi të dytë larg në pesë ditë, sot kthehemi në Shkoder vetëm me një pikë dhe jo të tre pas barazimit 1-1 te Teuta.

Pavarësisht rrethanave në përgatitje që ndikuan në fillimin tonë, ne morëm një epërsi të hershme përmes një loje të punuar mirë vetëm për të pranuar një penallti disa minuta më vonë.

Edhe pse krijuam shanse të shumta për të shënuar nuk ishim në gjendje ta përfundonim ditën e pushimit me një fitues dhe humbëm një mundësi për t’u kthyer në krye të tabelës duke shkuar në pushimin e mes-sezonit.

Duke pranuar barazimin si rezultat të drejtë për të dyja skuadrat, ulemi vetëm një pikë jashtë kreut dhe pozicionohemi mirë për të montuar një sulm në titull kur të kthehemi në atë që premton të jetë një pjesë e dytë emocionuese në sezonin!”, citon Deano Sibson në komentin e tij për këtë ndeshje dhe mbylljen e fazës.

Kampionatin Kombëtar të Kategorisë Superiore U-21 e kryeson Dinamo dhe Tirana me pikë të barabarta, nga 19-të, ndërkohë që Vllaznia është e treta me 18 pikë.