Wednesday, December 6, 2023

Atletikë-Vllaznia fituese e Kampionatit Kombëtar për Moshat U13 dhe U16.

Lexo

Atletika shkodrane vazhdon të shkëlqejë, jo vetem me ekipet e të rriturve ku prej disa vitesh është kampion kombëtar, por ajo po spikat edhe në konkurimet e moshave. I tillë ka qënë edhe suksesi i arritur të premten në Kampionatin Kombetar të moshave U13 vajza, U16 vajza dhe U16 djem, ku ekipi i Atletikes Vllaznia meriton tre trofe ekiporë duke sjellë në Shkodër tre Kupa të vendeve të para.

Merita për këtë sukses shkon për stafin e trajnerëve që ka përgatitur me profesionalizëm sportistët e vegjël shkodranë, kryetrajnerin Albert Marashi, së bashku me kolegët e tij, Bruno Rrotani, Dorian Tafa dhe Jetmir Jahaj.

Njihuni me disa nga rezultatet e sportistëve shkodranë që spikatën në këtë aktivitet të Kampionatit Kombëtar të moshave U-13 dhe U-16 për vajza dhe djem:

U-13 vajza

Elois Heta (kërcim së gjati)

Elois Heta (50 metër pengesa)

Sara Ivziku (hedhje shtize vortex)

Ester Lesha (hedhje Topi)

Mojra Spahija (600 meter)

Mojra-Ambjena(Stafetë 4x50m)

U-16 Vajza

Brisilda Burri (kërcim së larti)

Irsa Mani (Kërcim së larti)

Dea Muja (Kërcim së gjati)

Brisilda Burri (kërcim së gjati)

Romesa-Dea-Brisilda(Stafetë 4x100m)

U -16 Djem

Renis Jasini (kërcim së larti)

Egzon Ivziku(vrapim 400 metër)

Egzoni dhe Renisi (Stafete 4x100m)

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img