Atletikë-Vllaznia më e mira e Kampionatit Individual Dimëror, Franko Burraj dhe Erisa Rrasa sportistët më të mirë të aktivitetit

Lexo

Vora vazhdon projektin dhe konfirmon bashkëpunimin me Mërgjyshin edhe një sezon në krye të skuadrës

Edhe një tjetër trajner është konfirmuar për sezonin e ardhshëm. Bëhet fjalë për Artan Mërgjyshi i cili do të...

Zgjodhi Inter Miamin para katalanasve, Messi rrëfen: Ja pse nuk u ktheva te Barcelona

Lionel Messi i ka thënë lamtumirë PSG-së dhe ka vendosur të vazhdojë karrierën sportive në ligën amerikane të futbollit,...

Finalja e Kupës së Shqipërisë U17 Tirana-Vllaznia, live në RTSH Sport

Tirana dhe Vllaznia  U-17 vjeç do të ndeshen sot për trofeun e dytë sezonal, Kupën e Shqipërisë. Sfida nis në...

Federata Shqiptare e Atletikës zhvilloi të enjten Kampionatin Kombëtar Individual Dimëror në salla te mbyllura. Atletët më të mirë të Shqipërisë, mes të cilëve edhe ato të Vllaznisë garuan në pistat dhe pedanat e stadiumit “Elbasan Arena” duke regjistruar emocione jo të pakta për atë numër vogël të pranishmëve që janë lejuar të ndjekin aktivitetin në fjalë. Ashtu si edhe herët e tjera, atletët e Vllaznisë, për meshkuj dhe femra spikatën si më të mirët e këtij aktiviteti. Sipas informacionit të marrë nga kryetrajneri i atletikës në Sport Klub Vllaznia, Albert Marashi, në raport me konkuruesit e tjerë, suksesi i atletëve shkodranë ishte i dukshëm, pasi të gjithë arritën të përmirësojnë rezultatet personale për sezonin e dimrit.

Kështu, në bazë të rezultateve të arritura, kampionë individual të Dimrit nga ekipi i Vllaznisë u shpallën këto sportistë:

Lulzim Çengeli – 60 m/ rez 7”16

Franko Burraj – 400 m/ rez 47”87

Muhamet Çengeli – Kërcim së gjati/ 7.10 m

Muhamet Çengeli – Kërcim 3-hapesh/ 15.30 m

Erisa Rrasa-Kërcim së gjati 5.76 m

Sportisti më i mirë i aktivitetit për meshkuj, Franko Burraj

Sportistja më e mirë e aktivitetit për femra, Erisa Rrasa.

Rezultate këto që janë arritur patjetër edhe nga puna këmbëngulëse dhe profesionale në proçesin stervitor nga ana e trajnerëve, Albert Marashi, Dorjan Tafa, Bruno Rrotani, Jetmir Jahaj.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -