Sunday, May 19, 2024

VeriuSport

Futboll Femra-Apolonia shpallet fituese e Kupës së Shqipërisë 2023-24. Fieraket munden Partizanin në finale 1-2

Partizani-Apolonia  1-2(Shënuese: Metall 90+1’ / Niabuto 64', Hamonikaj 71’) Partizani:Spaho,Dedgjonaj,Begallo,Xhabrahimi,Mema,Beqiraga,E.Gashi,Metalla,Kotarja,L.Gashi,Xheci Trajner:Aurora Seranaj Apolonia:Hyska,Akinuande,Ndoj,Hamonikaj,Troka,Levenaj,Ukuoma,Tukaj,Sesu,Niabuto,Xhindole Trajner:Mariglen Kule Gjyqtarë:Eglantina Pjetrushaj(Lezhë),Erinda Kume(Elbasan),Koleta Prenga(Durrës),Disela Lekgegaj(Rrëshen) Delegat:Endi Hyka(Tiranë) Apolonia është skuadra fituese e Kupës së Shqipërisë për sezonin 2023-2024. Fieraket mposhtën Partizanin në finalen e luajtur në...

Ballkani i Ilir Dajës fiton titullin e tretë radhazi në Kosovë

Ballkani siguroi fitimin e titullit kampion, për të tretin vit radhazi në Superligën e Kosovës. Skuadra e drejtuar nga Ilir Daja, triumfoi në përballjen direkte ndaj Llapit, me rezultatin 1-0 dhe siguroi matematikisht vendin e parë. Me një javë kampionat të...

Egnatia fton tifozët në ‘Air Albania’: Të gjithë bashkë për të mbrojtur atë që kemi merituar!

Të dielën do të luhet  gjysmëfinalja e dytë e “Final Four” Egnatia – Vllaznia, ku do të përcaktohet edhe ekipi i dytë finalist që do të përballet me Partizanin në finalen e madhe të këtij sezoni në “Abissnet Superiore”. Klubi...

Çiklizëm-Garat me nxënësit e shkollave të mesme Shkodër. Fitues Megan Zhivani(Shkolla Maria Ndihmetare) dhe Arsid TELI (Shkolla 28 Nentori)

Zyra e Sporteve në Bashkinë Shkodër në bashkëpunim me Zyrën Vendore të Arsimit dhe Shoqatën e Çiklizmit “Vllaznia”, organizuan një aktivitetet garash me biçikleta, mes nxënësve të disa shkollave të mesme të qytetit dhe disa prej çiklistëve titullar të...

(Video) Kampionia e futbollit femra Megi Doçi, mbështet Vllazninë e meshkujve në prag sfiden me Egnatian, gjysmëfinalja e “Final 4”

Megi Doçi, një nga futbollistet më të spikatura të futbollit të femrave në Shqipëri, superkampione me Vllazninë, golashënuesja më e mirë në botë, titullare e ekipit kombëtar, aktualisht kampione e Turqisë me Gallatasarajn, është një fanse e çmendur e...

(Video) Fëmijët e Qendrës Kulturore “Kujtim Alija” Shkodër, mesazhe motivuese për futbollistët e Vllaznisë në pragndeshjen e Egnatian

Fryma kuqeblu përfshin të gjithë. Një grup fëmijësh të qendrës kulturore “Kujtim Alija" në Shkodër përmes disa mesazheve motivojnë të gjithë tifozët e Vllaznisë që të mbështesin skuadrën e zemrës në përballjen e të dielës ndaj Egnatias në Tiranë. Fëmijët në...

(Video) Prag Vllaznia-Egnatia, gjysmëfinalja “Final 4”. Brdariç: Skuadra është gati, Vllaznia kërkon kualifikimin në finale dhe titullin kampion!

Që prej mbrëmjes së mërkurë, kuqaeblutë e Vllazjnisë janë zhvendosur nga Shkodra në Durrës ku kanë vijuar përgatitjet për ndeshjen gjysmëfinale të “Final 4”, e cila do të luhet mbrëmjen e së dielës në “Air Albania” duke filluar nga...

(Video) Prag Vllaznia-Egnatia, trajneri rrogozhinas, Edlir Tetova: Pas fitimit të Kupës së Shqipërisë, kërkojmë edhe Titullin Kampion

Vllaznia dhe Egnatia do të përballen mbrëmjen e së dielës në “Air Albania” në sfidën gjysmëfinale të fazës “Final 4”. Në kampin rrogozhinas, ka oreks që pas fitimit të Kupës së Shqipërisë të bëjnë të vetin edhe titullin kampion....

Gvozdenovic: Partizani e meritoi fitoren ndaj Skënderbeut

Trajneri i Skënderbeut, Ivan Gvozdenovic, foli për MCN TV, pas ndeshjes ku skuadra e tij u mposht minimalisht nga Partizani. Gvozdenovic, deklaroi se kundërshtari e meritoi fitoren, ndërsa shtoi se ky është maksimumi i korçarëve. Sot ishte maksimumi nga Skënderbeu. E...

Shehi: Ndeshjen me Skënderbeun e përgatitëm si derbi, nuk kam preferenca për finalen

Trajneri i Partizanit, Orges Shehi, foli për MCN TV, pas kualifikimit në finalen e titullit kampion. Shehi deklaroi se ndeshja ndaj Skënderbeut u përgatit me qetësi, ashtu si derbit, ndërsa shtoi se nuk ka preferenca për kundërshtarin në finale. Na pret...

About Me

12702 POSTIME
0 KOMENTET

Latest News