Wednesday, April 17, 2024

VeriuSport

(Video) Volejboll Femra-Vllaznia dinjitoze ndaj Skënderbeut potent, por korçaret shkojnë në finale

Vllaznia-Skënderbeu 1-3(25-17, 19-25, 10-25, 21-25) Ndonëse në pozita jo të barabarta, kur kemi parasysh një Skënderbe, më të mirin e volejbollit shqiptar për femra, Vllaznia ka arritur të jetë dinjitoze në të dy ballafaqimet e turit gjysmëfinal. Pas ndeshjes së parë...

(Video) Shkodra nderon Agim Tafilin. 12 vite nga ndarja nga jeta e legjendës së çiklizmit shqiptar, organizohet kupa me emrin e tij. Vllaznia kërkon...

12 vite nga ndarja nga jeta e parakohshme, ish çiklisti i Vllaznisë dhe kombëtares kuqezi Agim Tafili, do të përkujtohet me një aktivitet tre ditor që do të zhvillohet në qytetin e Shkodrës, qytet që ai kontribuoi aq shumë...

Champions në RTSH: Manchester City-Real Madrid në gjuhën e shifrave

Pas spektaklit të dhuruar në ndeshjen e parë në “Bernabeu”, që u mbyll në barazim 3-3, Manchester City dhe Reali i Madridit do të përballen të mërkurën në aktin e dytë të kësaj supersfide, që do të vendosë se...

Luiza Gega dhe David Nikolli, vende të para në gjysmëmaratonën Nikshiqit,

Dita e sotme ka qenë “e artë” për ateltikën kuqezi pasi dy atletë shqiptarë kanë dominuar në gjysmëmaratonën e Nikshiqit në Malin e Zi. Në këtë gjysmëmaratonë të vështirë, e cila karakterizohet ngë rrugë me diznivel të konsiderueshëm, dy atletët...

(Video) 13 vjeçarja Viki Tafrruku shkëlqen në Kampionatin Kombëtar për të Rinj dhe të Rritur. Në 4 gara konkuruese, fiton 2 vende të para,...

Është vetëm 13 vjeçe, por falë cilësive që disponon, por edhe rezultateve të larta që ajo vazhdon të regjistrojë nga gara në garë, Viki Tafrruku ka marrë vemendjen e madhe të specialistëve të notit shqiptar, të cilët e konsiderojnë...

(Video) Vllaznia fiton klasiken me Tiranën dhe kryeson “Abissnet Superiore” në futboll femra me 3 pikë më shumë se Apolonia, me të cilën përballet...

Vllaznia-Tirana  40-(Shënuese: Fortesa Berisha 13’, 31’, Gresa Berisha 80’, Yamada 83’) Vllaznia-Tirana, klasikja e futbollit shqiptar, ka qënë ndeshja mës kryeqore e javës së 16-të e kampionatit kombëtar të futbollit “Abissnet Superiore” për femra. Ndeshja e luajtur pasditen e sotme...

Kategoria e Tretë-Basania shpartallon Klosin 5-1. 90-të minuta larg kalimit në kategorinë e dytë

Basania FC-KF Klosi 5-1(Shënues: Taulant Nikshqi 34’, 81’, Hoffmann 76’,  Semiao Cantao 82’, Canja 88’/Llaveshi 90’) Basania FC: Marku, Shema, Kola, Mila, Nikshiqi, Shimaj, Zagani, Soumah, Zefi, Silva, Hoffmann(U aktivizuan: Mani, Leka, Puka, Canja). Trajner: Fatjon Hasani KF Klosi: Llaveshi, R....

Mehmeti: “Kjo fitore ishte një mini-objektiv, falenderoj djemtë dhe klubin e Dinamos. Tani duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë”

Dinamo ka regjistruar sot një fitore shumë të rëndësishme teksa ka mundur me shifrat 2-0 Erzenin në “Air Albania”. Pas ndeshjes, trajneri i Dinamos, Dritan Mehmeti, foli për MCN TV: "Jemi në një pikë ku të gjithë kanë nevojë për...

Deliallisi: “Matematika na mban në lojë dhe duhet të luftojmë”

Erzeni ështër mundur me shifrat 2-0 nga Dinamo, në sfidën e vlefshme për javën e 31-të të "Abissnet Superiore". Trajneri i Erzenit, Alfred Deliallisi, u shfaq i zhgënjyer, ndërsa deklaroi se skuadra e tij ia dhuroi golat kundërshtarit. Sipas tij,...

(Video) Arritje e madhe për boksin shqiptar. Adam Maca, Nënkampion Europe në peshën 57 kg. Boksieri kuqezi humbi finalen si i barabartë me boksierin...

Ka përfunduar konkurimin në Kampionatin Europian të Boksit U18, boksieri kuqezi i klubit shkodran të boksit, Boxing North Albania, Adam Maca. Pas një rrugëtimi të shkëlqyer në turet e mëparshme ku kaloi me shumë sukses bokisierë të përgatitur dhe...

About Me

12286 POSTIME
0 KOMENTET

Latest News