VeriuSport

Vllaznia-Merkato, dështon pista Gjino, futbollisti nuk pëlqen kushtet e akomodimit në Shkodër

Në Shkodër e bënin punën të kryer që Klodian Gjino do të jetë pjesë e Vllaznisë. Një gjë të tillë e pati shprehur pak ditë më parë gjatë një konference për shtyp dhënë me gazetarët shkodranë drejtori sportiv, Matko...

Superiore, Partizani fiton derbin kryeqytetas, vendos goli i shkodranit Çinari

Me derbin kryeqytetas, Partizani-Tirana i luajtur mbrëmjen e sotme në “Elbasan Arena” është mbyllur java e 15-të e kategorisë Superiore. Fatin e këtij derbi e vendos një shkodran si Eraldo Çinari, të cilit iu deshën vetëm pesë minuta lojë...

Intervista-Trajneri i Vllaznisë U-21, Fatjon Hasani flet pas fitores së sotme 2-1 ndaj Apolonisë

Vllaznia U-21 luajti pasditen e sotme ndeshjen e javës së nëntë të Kampionatit Kombëtar të Superiores për këtë grup moshë duke pasur përballë Apoloninë e Fierit. 2 me 1 në favor të kuqebluve përfundoi kjo ndeshje me golat e...

Futboll-U 21, Vllaznia mund 2 me 1 Apoloninë, shënojnë Dodani dhe Dedaj për kuqeblutë

Vllaznia-Apolonia ishte çifti i fundit i javës së nëntë të Kampionatit Kombëtar të futbollit për kategorisë Superiore të 21 vjeçarëve. Ndeshja në fjalë u zhvillua pasditen e sotme në fushën sportive “Reshit Rusi” të Shkodrës dhe përfundoi me fitoren...

Kriteret e UEFA-s për licencimin, FSHF takime me drejtuesit e klubeve, Vllaznia paraqitet me sponsorin Alban Xhaferi dhe dy zyrtarët e klubit, Denisa Domi...

Sektori i Licencimit në Federatën Shqiptare të Futbollit ka realizuar këto ditë takime të njëpasnjëshme me Presidentët e klubeve të Kategorisë Superiore, që do të aplikojnë për të marrë një licencë nga UEFA. Pjesë e këtyre takimeve informuese dhe...

Ardit Hoxhaj, “fenomeni” shqiptar, magjija çudibërëse e Vllaznisë-Opinion nga Fatmir Lugji, ish futbollist i Vllaznisë

Edhe sot "fenomeni" Ardit Hoxhaj shënoj në sekondin e fundit,  dhe jo vetem sot, por plot 8 herë duke krijuar bindjen se është magjija çudibërëse e Vllaznisë dhe personazhi më i dashur për tifozërinëe "e çmendur"shkodrane.Duke parë dhe analizuar...

Opinion nga Astrit Dervishi-Ish arbitri i FIFA-s dhe analisti sportiv krenohet me Vllazninë e tij

Vllaznia e këtij sezoni futbollistik ka bërë për vete të madh e të vogël, që nga Shkodra dhe deri në Sarandë. Paraqitjet e saj mbresëlënëse kanë kaluar edhe përtej Shqipërisë duke entuziasmuar edhe shumë e shumë shkodranë dhe shqiptarë...

Intervista-Pas ndeshjes Bylis-Vllaznia 0:1, flasin trajnerët Brdariç dhe Dovedan, si dhe kapiteni kuqeblu Gurishta

Një 90-të minutësh shumë i dyluftuar ishte ai që u luajt në “Adush Muça” të Ballshit mes vendasve të Bylis dhe Vllaznisë mysafire. Një fund dramatik dhe me shumë emocion kur goli që përcaktoi fituesin u shënua në sekondat...

Vllaznia nuk di të ndalet, mund Bylisin në Ballsh 0-1, “heroi” i ndeshjes Ardit Hoxhaj

Bylis – Vllaznia 0:1  (Shënues: Ardit Hoxhaj 90+5′)E mërkurë, 20 janar 2021, ora 13.45, stadiumi “Adush Muça” i qytetit të BallshitBYLIS: Qirko, Ymeralilaj, Stojanoviç, Hadroj(46’ Ntepeh), Janku, Ujka, Garsia, Ndreca(73’ Qardaku), Lorran, Mehmetllari(46’ Spahiu), Beji(62’  Kojiç). Trajner: Vlejko Dovedan.VLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta,...

About Me

3541 POSTIME
0 KOMENTET

Latest News