VeriuSport

Kampionati Europian i Boksit U-18, dita e tretë, Santiago Selimaj futet në zonën e medaljeve

Kampionati Europian i boksit për kategorinë U-18, ndeshjet e të cilit po zhvillohen në  Budva të Malit të Zi ka mbërritur në ditën e tretë të tij. Boksierët tanë të drejtuar nga trajnerët Lazarin Vila dhe Enton Kikrri po...

Shqipëria arrin objektivin, fiton me Bjellorusinë dhe kap vendin e parë në grup

SHQIPËRI-BJELLORUSI 3-2(Shënues: Çikalleshi 19′ , 27′ , Manaj 44′ / Skavish 35′ , Ebong 80′) E mërkurë, 18 nëntor 2020, 0ra 16.00, stadiumi “Air Albania” TiranëSHQIPËRIA: (3-5-2) Berisha, Ismajli, Gjimshiti, Veseli, Doka, Memolla, Memushaj64’ Selahi), Gjasula, Laçi(91’ Ramadani), Çikalleshi(64’Balaj), Manaj(70’ Uzuni). Trajner:...

Dy përballje bjelloruse në Shqipëri. Sot, kuqezinjtë për Ligën e Kombeve dhe nesër, Vllaznia-Minsk(Bjellorusi) për Ligën e Kampioneve

Ndërkohë që të gjithë po presin me shumë interes përballjen e sotme, Shqipëri-Bjellorusi për Ligën e Kombeve, takim ky shumë i rëndësishëm dhe përcaktues për fatin e kualifikimit të kombëtares kuqezi, një tjetër skuadër bjelloruse është mysafire nesër në...

Liga e Kombeve, sot ora 16:00, Shqipëri-Bjellorusi

Kombëtarja jonë do të zhvillojë ditën e sotme ndeshjen e fundit të vlefshme për grupin 4 të C të Ligës së Kombeve duke pasur përballë kombëtaren e Bjellorusisë. Një sfidë kjo shumë e rëndësishme për kuqezinjtë e drejtuar nga...

Europiani U-21 / Shpresat munden në Angli dhe mbyllin eliminatoret në vendin e 3-të në grup

ANGLI U21 – SHQIPËRI U-21 5:0(Shënues: Hudson-Odoi 5’, Justin 26’, Musiala 36’, Nketiah 52’, 86’) ANGLI: Bursik, Ëilmot, Godfret, Kelly, Justin, Musiala (Jones 61’), Skipp (Dasilva 76’), Davies, Buchanan (McNeil 76’), Hudson-Odoi (Gallagher 61’), Nketiah.Trajner: Aidy Boothroyd SHQIPËRI: Molla, Marku, Selmani,...

About Me

3541 POSTIME
0 KOMENTET

Latest News