Sunday, February 25, 2024

Ballkaniada e Volejbollit në Plazh, Serbia refuzon të luajë me Kosovën

Lexo

Politika përfshihet në sport, ndërsa Serbia refuzon të luajë me Kosovë në Kampionatin Ballkanik të volejbollit në plazh. Gjithçka po ndodh në Maqedoninë e Veriut, atje ku është duke u zhvilluar Kampionati Ballkanik i volejbollit në plazh për moshën deri në 22 vjeç për vajza.

Kosova ka marrë pikët në “tavolinë” për mosparaqitjen e Serbisë, ndërsa dyshja Yllka Jashari – Melirona Avdullahu dolën fituese. Ngjarjet e fundit në Veriun e Kosovës sjellin dhe këto refuzime në sport. Gjë që nuk i bëjnë mirë asnjë pale, ndërsa sporti duhet të shërbejë, ashtu sikurse ka misionin, për paqe. Shkurt, Kosova e nis ballkaniadën e volejbollit të plazhit me fitore në “tavolinë”.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img