Bylis ndal serinë e humbjeve, merr 3 pikë në transfertë ndaj Erzenit

Lexo

ERZENI 1-2 BYLIS (80′ Alan/ 59′, 85′ Kaçorri)

Bylis merr 3 pikë në transfertë ndaj Erzenit, në sfidën që përfundoi me rezultatin 1-2. Dy gola të Luis Kaçorrit kanë ndihmuar Bylisin në luftën për mbijetesë ndaj një rivali direkt si Erzeni. Sulmuesi ishte ai i cili vendosi sfidën me dy gola me kokë në pjesën e dytë. Vendasit nga Shijaku shënuan me nje4 goditje dënimit spektakolare nga Alan në minutën e 80-të.

Me këtë rezultat, Bylis ndal serinë e tre humbjeve radhazi dhe renditet në vendin e parafundit me 36 pikë, ndërsa Erzenit, pas shumë kohësh bjen në zonën e play-out, në vendin e 8 me 39 pikë.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -