Kupa e Shqipërisë

Futboll-Kupa e Shqipërisë/Ndeshjet e para të turit të dytë luhen këtë mesjavë në dy ditë

Kupa e Shqipërisë 2022-2023 do të rikthehet këtë javë me ndeshjet e para të vlefshme për turin e 1/8-ave. Të martën do të luhen pesë ndeshjet e para, ku në fushë do të zbresin disa çifte interesante, ku përballë...

(Video) Gazetari i njohur sportiv, Elvis Rexha: Vllaznia humbi Superkupën, por fitoren njërin nga trofetë e sezonit, Kampionatin dhe Kupën e Shqipërisë

Për gazetarin e njohur sportiv, Elvis Rexha, Superkupa e Shqipërisë dhuroi emocione të shumta, ku të dyja skuadrat, si Tirana dhe Vllaznia ishin të denja për ta fituar trofeun. Duke folur pas ndeshjes për Veriu Sport, gazetari dhe komentatori...

(Video) Vllaznia humb në shtesë Superkupën e Shqipërisë. Kuqeblutë tashmë të përqëndruar tek kampionati, presin të hënën Egnatian në “Loro Boriçi”

 Ashtu siç pritej, Superkupa e Shqipërisë ka dhuruar emocione pa fund. Tirana kampione e Shqipërisë dhe Vllaznia fituese e Kupës së Shqipërisë janë përballur mbrëmjen e së mërkurës në “Air Albania”. Shoqëruar nga një mjedis entuziast të krijuar nga...

Superkupa e Shqipërisë, formacionet përkatëse

Superkupa e Shqipërisë do të zhvillojë edicion e saj të 28-të. Në orën 19:00, Vllaznia dhe Tirana do të zbresin në fushën e stadiumit madhështor “Air Albania”.Klasikja Shqiptare, do të përballet për herë të 3-të në këtë sezon. Vllaznia...

Vllaznia, gati për Superkupën. Mungesat në mbrojtje, Gurishta spostohet në qëndër me Shehin. Latifi e nis nga stoli. Gjykon lezhjani Hamiti

Vllaznia ka mbyllur mesditën e djeshme përgatitjet anti-Tirara dhe po dje është nisur drejt kryeqytetit ku ka kaluar edhe natën e mbrëmshme në pritje të betejes së sotme të Superkupës së Shqipërisë, sfidë e cila luhet sonte në “Air...

Prag Superkupa, Tirana-Vllaznia. Trajneri bardheblu, Shehi: Kemi mungesa, nuk ka favoritë kjo ndeshje!

Një ditë përpara ndeshjes së Superkupës së Shqipërisë, Tirana-Vllaznia, takim që do të luhet mbrëmjen e së mërkurës në orën 19:00 në “Air Albania”, nga kampi bardheblu, ka qënë trajneri Mirel Josa, që ka folur për mediat.“Pas pauzës përgatitja...

Latest News

- Advertisement -

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...