Kupa e Shqipërisë

Superkupa e Shqipërisë, KF Vllaznia plotëson kërkesën e tifozëve kuqeblu për shitjen e biletave edhe në Shkodër

Me 7 dhjetor, ora 19.00, në stadiumin "Air Albania", është planifikuar të luhet Superkupa e Shqipërisë në mes Tiranës kampione dhe Vllaznisë, fituese e Kupës së Shqipërisë. Ashtu si edhe në ndeshjet e tjera të luajtura në kryeqytet, apo...

Vllaznia vuan, por kualifikohet me meritë në turin e dytë të Kupës së Shqipërisë, aty ku gjen Bylisin kundërshtar

Vllaznia-Flamurtari 3-0(Juriç 41’, Aralica 92’, Kruja 93’)1-2 për Flamurtarin në ndeshjen e parë të luajtur në Vlorë dy javë më parë, 3-0 për Vllazninë në ndeshjen e kthimit, luajtur sot në stadiumin “Loro Boriçi” për ndeshjen e kthimit dhe...

Kupa e Shqipërisë-Mbyllen pa surpriza ndeshjet e kthimit të Turit të parë. Bylis-Vllaznia, çifti më interesant i Turit të dytë

Asnjë surprizë në Kupën e Shqipërisë, kjo në ndeshjet e kthimit të raundit të parë, të cilat kanë nisur të martën e kanë përfunduar të mërkurën. Vllaznia ka kërkuar kohën shtesë për të skualifikuar Flamurtarin, ndërsa ndeshja e parë...

Pas pak, ora 14:00 në “Loro Boriçi”, Vllaznia-Flamurtari. Hyrja falas, pa bileta. Formacioni dhe arbitrat e ndeshjes

Vllaznia-Flamurtari, vlerësohet si dueli më i rëndësishëm i ndeshjeve të kthimit për turin e parë të Kupës së Shqipërisë. Sfida në fjalë, do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi” duke nisur nga ora 14:00. Vllaznia, me objektiv përmbysjen e...

Kupa e Shqipërisë-Pas 5 të parave ditën e djeshme, sot vendoset edhe për 11 ekipet e tjera që kalojnë turin e parë

Bylisi, Lushnja, Dinamo, Laçi dhe Teuta, janë skuadrat që pas ndeshjeve të kthimit të turit të parë të luajtura dutën e djeshme u kualifikuan në turin e dytë të Kupës së Shqipërisë.Ndërkohë, 11 skuadra të tjera të ndara në...

Sot, ora 14:00, Vllaznia-Flamurtari. Vlonjatët e kanë seriozisht, Presidenti Idrizi dhe kapiteni Ribaj, besojnë tek kualifikimi i Flamurtarit në Kupë

Ora 14:00 e ditës së mërkurë përballë në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës, Vllazninë vendase dhe Flamurtarin mysafir. Për nga emrat që mbartin në vetvete, duket se kemi të bëjmë me një duel të rëndësishëm të kategorisë Superiore, siç...

Kupa e Shqipërisë-Bylisi, Lushnja, Dinamo, Laçi, Teuta, kualifikohen në turin e dytë

Kompeticioni i Kupës së Shqipërisë ka njohur gjashtë skuadrat e para që janë kualifikuar në turin e dytë. Ato janë, Bylisi, Lushnja, Dinamo, Laçi, Teuta. Skuadrat në fjalë u kualifikuan pas ndeshjeve të dyta të luajtura pasditen e së...

Kupa e Shqipërisë/Vllaznia-Flamurtari, nesër ora 14:00 në “Loro Boriçi”, hyrja e lirë

2 me 1 në favor të Flamurtarit ka përfunduar ndeshja e parë e luajtur dy javë më parë në Vlorë në kuadrin e turit të parë të Kupës së Shqipërisë. Një fitore kjo që i ka bërë vlonjatët të...

Latest News

- Advertisement -

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...