Futboll

Vllaznia drejt titullit kampion, sponsori Xhaferi beson shumë tek grupi

Kuqeblutë e Vllaznisë janë në rrugën e duhur. Pas 14-të javëve kampionat kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit me 32 pikë e shkëputur në një distancë prej nëntë pikësh me rivalët më të afërt, Partizani dhe Teuta që janë...

Superiore- Java e 15-të luhet në mesjavë, spikat derbi Partizani-Tirana dhe Bylis-Vllaznia

Kategoria Superiore e futbollit shqiptar rikthehet mesjavën e ardhshme me ndeshjet e javës së 15-të. Sipas njoftimit të Federatës Shqiptare të Futbollit, katër nga pesë ndeshjet e kalendarit të kësaj jave do të luhen në orën 13:45 të së...

Futboll moshat-Kupa Shqipërisë, përcaktohen çiftet çerekfinaliste për kategorinë U-17 dhe U-19

Dita e diele ka shënuar mbylljen e ndeshjeve të turit të dytë të Kupës së Shqipërisë në futboll për grupmoshat U-17 dhe U-19. Tur i cili u luajt i ndarë në katër ditë, mes të cilëve ishin edhe ekipet...

Futboll femra-Java e tetë, fitojnë Vllaznia dhe Juban Danja-Murlani, humb AAS, kuqeblutë kryesojnë kampionatin me 24 pikë

Futbolli i femrave luajti këtë fundjavë javën e tetë të Kampionatit Kombëtar të femrave, përfundimet e së cilës evidentojnë përsëri Vllazninë si skuadën më të mirë. Në tetë javë kampionat, Vllaznia ka regjistruar vetëm fitore dhe me tre pikëshat...

Zërat për largimin nga Kukësi të trajnerit Hallaçi, klubi e mohon zyrtarisht

Rezultatet jo të mira që po regjistron skuadra e Kukësi, ku më e fundit ishte humbja e së premtes në “Elbasan Arena” me Vllazninë kanë shtuar zërat gjatë 24 orëve të fundit për një largim të mundshëm të trajnerit...

Emocionet e gazetares dhe publicistes së njohur Arlinda Çausholli për Vllazninë e saj të zemrës…..

Arlinda Çausholli të emocionon që në pamje të parë. Ajo është një nga ato vajzat simpatike shkodrane, e cila që herët ka qënë e lidhur me sportin në qytetin verior. Pjesë e një prej familjeve shumë të njohura shkodrane,...

Futboll moshat-KF Shkodra U-19 eleminon Dinamon dhe kualifikohet në turin e tretë të Kupës së Shqipërisë

Tjetër sukses i Klubit të Futbollit Shkodra në futbollin e moshave. Ekipi i futbollit U-19 që drejtohet nga trajneri Rudi Piraniqi është kualifikuar për në turin e tretë të Kupës së Shqipërisë duke konfirmuar edhe një herë punën mjaft...

Vllaznia në majë të renditjes pas javës së 14-të, me + 9 pikë, e ndjekin Partizani dhe Teuta, krizë tek Skenderbeu, i fundit...

Të premtenKukësi-Vllaznia 0-1(Kalaja 58-të)Teuta 2 -0 Bylis (L. Vila 27' I. Gurda 65')SotTirana-Kastrioti 2-1( Batha 35’, Muçi 51’/ Devid 21′)Skenderbeu-Partizani 0-2(Mensah 65′ / Bardhi 4′ , Solomon 7′)        Apolonia-Laçi 1-0 (Gjata 21′)Me tre ndeshjet e luajtura sot pasdite, si...

Mbyllet java e 14-të e Superiores-Fitojnë Apolonia, Partizani dhe Tirana

Me tre ndeshjet e luajtura pasditen e sotme, Tirana-Kastrioti, Skenderbeu-Partizani, Apolonia-Laçi është mbyllur java e 14-të e kategorisë Superiore. Pak a shumë fati i këtyre ndeshjeve u vendos në pjesët e para, me përjashtim të Tiranës që pas barazimit...

Superiore-Mbyllen pjesët e para të 3 ndeshjeve: Tirana-Kastrioti 1-1, Skenderbeu-Partizani 0-2, Apolonia-Laçi 1-0

Janë mbyllur pjesët e parë të tre ndeshjeve të javës së 14-të të kategorisë Superiore. 45 minuta këto me surpriza, ku më e veçanta është ajo e regjistruar në stadiumin “Skenderbeu” të Korçës” në një terren të mbuluar tërësisht...

Latest News

- Advertisement -