Volejboll

Volejboll Femra-Vllaznia mundet në shtëpi nga Fer Volej(Kosovë) 0-3. Liga “Gjergj Kastrioti.

Vllaznia-Fer Volej(Kosovë) 0-3(19-25, 22-25, 15-25)E shtunë, 14 janar 2023, ora 16:00, pallati i sportit “Qazim Dervishi” ShkodërVllaznia: Klodeta Zhivani, Paola Gjyshja, Klea Miloti, Laura Ballçiti, Edna Erkoçi, Sarah Beci, Liridona Kodra, Sara Malaj, Daniale Kodra. Trajner Dorjan TafaFer Volej(Kosove):...

Kompletohet Vllaznia e volejbollit femra. Rikthimi i Mandisa Kuçit, Zhivanit dhe Kodrës, fuqizon skuadrën e teknikut Lisha

Ndryshimi viteve ka sjellë ndryshime të papritura në kampin kuqeblu të volejbollit për femra. Nga një ekip që gjysmën e formacionit të gjashtëshes së parë e kishte me volejbolliste të huaja, tashmë skuadra e drejtuar nga trajneri Besnik Lisha...

Vllaznia e volejbollit femra, largon tre volejbollistet e huaja, rusen Pronina Lyuboc dhe dy bjelloruset Anna Knyzeva dhe Dayra Auramchyk.

Vllaznia në volejboll për femra nuk do të ketë në gjirin e saj për pjesën e dytë sezonit 2022-2023 tre volejbollistet e huaja.  Bëhet fjalë për rusen Pronina Lyuboc e pozicionit sulmuese si dhe dy bjelloruset Anna Knyzeva, që...

(Video) Vllaznia, e vetmja skuadër “Bio” në volejbollin e shqiptar të meshkujve. Flet kapiteni Nikolin Qafarena: Jemi brenda objektivave!

Vllaznia e volejbollit për meshkuj është skuadra e vetme “Bio” e volejbollit shqiptar që në gjirin e saj ka vetëm volejbollistë vendas nga Shkodra. Nën drejtimin e dy trajnerëve të pasionuar, Artan Kalaja dhe Ermal Kraja, skuadra kuqeblu po...

Volejboll Femra- Skënderbeu mund 3-0 Vllazninë për Ligën “Gjergj Kastrioti”

Skënderbeu-Vllaznia 3-0(25-14, 25-18, 25-21)E nisur javën e kaluar, Liga “Gjergj Kastrioti”, në volejboll për femra dhe meshkuj, një bashkëpunim ky mes dy federatave të volejbollit, Shqipëri-Kosovë, luajti sot javën e dytë.Për kategorinë e femrave, ndeshja më e rëndësishme ishte...

Latest News

- Advertisement -

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...