Volejboll

Volejboll Femra- Liga “Gjergj Kastrioti”. Vllaznia mund 3-1 Dritën e Gjilanit, shkëlqen Klodeta Zhivani

Vllaznia-Drita e Gjilanit  3-1(Setet: 21-25, 27-25, 25-22, 25-18)Vllaznia: Paola Gjyshja, Klea Miloti,  Laura Ballçiti, Edna Erkoçi, Sarah Beci, Liridona Kodra, Hanna Kniazeva, Dayra Cauramchyk, Liubov Pronina, Sara Malaj, Klodeta Zhivani, Daniela Kodra. Trajner: Besnik LishaDrita e Gjilanit: Fjolla Shabani,...

Volejboll-Ekipet e Vllaznisë, femra dhe meshkuj, kualifikohen për në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë

Ekipet e Vllaznisë në Volejboll për femra dhe meshkuj janë kualifikuar në gjysëmfinalet e Kupës së Shqipërisë. Një gjë të tillë ato e arriten duke fituar ndeshjet e tyre të radhës, femrat ndaj Korabit të Peshkopisë dhe meshkujt ndaj...

Volejboll-Rikthehet Liga “Gjergj Kastrioti”, Shqipëri-Kosovë. Të shtunën, Vllaznia-Drita, për femra në “Qazim Dervishi

E filluar vitin e kaluar me iniciativë të dy Federatave të Volejbollit, Shqipëri-Kosovë, ku edhe mori vlerësimet pozitive, Liga “Gjergj Kastrioti” është e pranishme edhe këtë fundviti. Burimet zyrtare pranë dy federatave përkatëse bëjnë të ditur se ndeshjet e...

Volejboll-Kupa e Shqipërisë/ Edhe Vllaznia e meshkujve mundet 3-0 në ndeshjen e dytë përballë Tiranës në kryeqytet

Volejboll meshkuj: Tirana-Vllaznia 3-0(25-13, 25-20, 25-19)Fituan ndeshjen e parë të Kupës së Shqipërisë me rezultat të ngushtë ndaj Skënderbeut, me rezultatin 3-2, takim ky i luajtur javën e kaluar në pallatin e sportit, “Qazim Dervishi”, por në sfidën e...

Volejboll-Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia e femrave humbet 3-0 përballë Partizanit në kryeqytet

Volejboll femra: Partizani-Vllaznia 3-0(25-17, 25-16, 25-19)Formacioni i Vllaznisë:Paola Gjyshja, Klea Miloti,  Laura Ballçiti, Edna Erkoçi, Sarah Beci, Liridona Kodra, Hanna Kniazeva, Dayra Cauramchyk, Liubov Pronina, Sara Malaj, Klodeta Zhivani, Daniela Kodra. Trajner: Besnik LishaDy ekipet e Vllaznisë në Volejboll,...

FSHV-“Mirënjohje” për ish volejbollistët e njohur shkodran: Kroqi, Quku, Nikolli, Deda, Lisha dhe Halili

Mark Kroqi, Valbona Quku, Nora Deda, Kristina Nikolli, Besnik Lisha dhe Sokol Halili, ish volejbollistë të suksesshëm të Vllaznisë, dhe të ekipeve të tjera të Shqipërisë, përfshirë e dhe ekipin kombëtar, janë nderuar nga Federata Shqiptare e Volejbollit, me...

(Video) Vllaznia e volej meshkuj, fiton me set final ndaj Skënderbeut dhe kualifikohet në gjysëmfinalet e Kupës së Shqipërisë

Vllaznia-Skënderbeu 3-2(14-25, 26-24, 25-13, 23-25, 15-13)Vllaznia dhe Skënderbeu në volejboll për meshkuj janë ndeshur mbrëmjen e së premtes në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës në kuadrin e Kupës së Shqipërisë. Një duel ky shumë interesant, i cili...

(Video) Vijon seria e fitoreve për Vllazninë e volejbollit femra. Skuadra kuqeblu, mund në shtëpi Barleti Volej 3-1 për Kupën e Shqipërisë

Vllaznia-Barleti Volej  3-1(25-12, 23-25, 25-22, 25-21)Në harkun kohor të një jave, Barleti Volej është mysafir në Shkodër për t’u ndeshur me Vllazninë vendase. Një javë më parë, për javën e shtatë të Kampionatit Kombëtar dhe këtë fundjavë për Kupën...

Latest News

- Advertisement -

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...