Volejboll

Volejboll Meshkuj/Vllaznia-Partizani 0-3, të kuqtë e Ylli Tomorrit shkojnë në finale

Partizani i drejtuar nga trajneri Ylli Tomorri është finalisti i parë i fazës finale të Play-Offit në volejboll për meshkuj. Këtë të drejtë skuadra kryeqytetase e arriti pasi mundi dy herë radhazi Vllazninë e Shkodrës në duelet gjysëmfinale të...

(Intervista) Fitoi gjysëmfinalen me Tiranën në volejboll për femra, trajnerja e Vllaznisë, Nora Deda e lumtur për paraqitjen e skuadrës

Vllaznia në volejboll për femra fitoi një ndeshje të rëndësishme duke mundur Tiranën me rezultatin 3 me 1. Takimi ishte i vleshëm për gjysëmfinalen e dytë të fazës Play-Off, ku pas humbjes së ndeshjes së parë në kryeqytet, fitorja...

Volejboll Femra-Gjysëmfinalja e dytë/Vllaznia mund Tiranën 3-1, kualifikimi vendoset të martën në kryeqytet me ndeshje të tretë

Vllaznia-Tirana 3-1(25-19, 9-25, 25-19, 29-27)E diel, 4 prill 2021, ora 16.00, pallati i sportit “Qazim Dervishi” ShkodërVllaznia: ESMERALDA TUCI, ELIDONA LAKTI, KLODETA ZHIVANI, MANDISA KUÇI, SARAH BECI, DANJELA KODRA, IZABELA DODANI, SHQIPE MOLLA, LIRIDONA KODRA, , IRIS BARDELI, AMY...

Volejboll faza finale Play-Off, gjysëmfinalja e parë, Tirana-Vllaznia 3-1

Kampionati Kombëtar i volejbollit për femra dhe meshkuj është futur në fazën e Play-Off që është edhe finale ku do të përcaktohen edhe ekipet kampione të sezonit sportiv 2020-2021. Pjesë e kësaj faze janë edhe ekipet e Vllaznisë për...

Volejboll Meshkuj Java e 9/Vllaznia mund Skenderbeun 3-1 dhe siguron fazën Play Off

Vllaznia në volejboll për meshkuj ka realizuar një fitore të rëndësishme në javën e nëntë të Kampionatit Kombëtar duke mundur në shtëpi Skenderbeun e Korçës. Ndeshja e zhvilluar në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës është fituar me...

Volejboll Femra-Vllaznia U-20 fiton në transfertë me Partizanin 0-3, javën e ardhshme beteja e titullit, Vllaznia-Flamurtari në “Qazim Dervishi”

Volejbolli i femrave në Shkodër duket se është në rrugën e duhur. Një gjë të tillë po e paraqet mjaft mirë sezoni i sivjetëm kur tre skuadrat që përfaqësojnë Sport Klub Vllazninë, të rriturat, të rejat U-20 dhe para...

Volejboll Femra-Java e 9-të/Vllaznia mund kryesuesen Barleti Volej dhe jep sinjale për titull

Vllaznia-Barleti Volej ka qenë ndeshja më e rëndësishme e javës së nëntë të Kampionatit Kombëtar të volejbollit për femra. Ndeshja e luajtur mbrëmjen e së shtunës në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës është shoqëruar me rivalitet dhe...

Volejboll Femra/Vllaznia U-18 fiton në transfertë me Kombi Volej dhe kryeson kampionatin me 15 pikë të plota(Video)

Vllaznia po shkëlqen në volejbollin e femrave të kategorisë së 18 vjeçareve. Në javën e pestë të Kampionatit Kombëtar U-18, skuadra kuqeblu ishte mysafire në kryeqytet ku u ndesh me ekipin vendas privat Tirana Kombi Volej. Ashtu si edhe...

Anton Qafarena fiton Kupën e Ukrainës. Për volejbollistin e talentuar shkodran ky është trofeu i dytë që fiton në Ukrainë

Volejbollisti i talentuar shkodran, Anton Qafarena, i cili më herët u shpall kampion me Vllazninë, tashmë po aktivizohet me shumë sukses në volejbollin ukrainas, atje ku ka firmosur një kontratë zyrtare me ekipin VC Barkom Kazhany. Që prej mbërritjes...

Latest News

- Advertisement -

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...