Friday, April 12, 2024

Çerekfinalen e Kupës, Vllaznia-Erzeni, e gjykon tiranasi, Orlando Kuka. Sot, ora 17:00, në “Loro Boriçi”

Lexo

Vllaznia dhe Erzeni, do të luftojnë sot për një biletë gjysëmfinaliste të Kupës së Shqipërisë. Takimin e parë të luajtur dy javë më herët në transfertë, Vllaznia e ka humbur me rezultatin 2 me 1. Që do të thotëse, se nëse kuqeblutë duan dhe në fakt e kanë objektiv të shkojnë në gjysëmfinale, duke të përmbysin disavantazhin e ndeshjes së parë.

Sfida në fjalë do të gjykohet nga arbitri tiranas, Orlando Kuka, i cili do të ketë për ndihmës në dy krahët anësorë dy bashkëqytetarët e tij, Mario Shazivari dhe Alfred Shkreta.

Vllaznia-Erzeni

Arbitër kryesor:Orlando Kuka(Tiranë)

Asistent 1:Mario Shazivari(Tiranë)

Asistent 2:Alfred Shkreta(Tiranë)

Arbitër i 4:Sokol Bebja(Tiranë)

Var:Florjan Lata(Durrës)

Avar:Dorjan Maletaj(Tropojë)

Delegat:Bujar Pregja(Tiranë)

Vëzhgues:Mentor Sopjani(Elbasan)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img