Monday, April 15, 2024

Conference League/ Tirana, Vllaznia dhe Egnatia njihen me kundërshtarët e turit të dytë

Lexo

Në orën 13:00, në Nyon të Zvicrës, është hedhur shorti për turin e dytë kualifikues të Conference League. Tre janë klubet nga Kategoria Superiore të cilat janë pjesëmarrëse në këtë kompeticion Tirana, Vllaznia dhe Egnatia.

Për Tiranën golglat ishin të pamëshira, teksa i vendosën bardheblutë përballë ekipin turk, Besiktas. Një kundërshtar i vështirë për kryeqytetasit të cilët do të tentojnë shanset e tyre në këtë raund.

Egnatia nga krahu tjetër “peshkoi” një skuadër greke dhe bëhet fjalë për Aris Thessaloniki. Ndërkohë farti për Vllazninë rezervoi një ekip polal. Bëhet fjalë për MKS Pogon Szczecin.

Ndërkohë fati për Vllazninë rezervoi një ekip polak, bëhet fjalë për Pogon Szczecin.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img