Dunga, përshëndetje speciale nga Japonia për Vllazninë!

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Nga Japonia, atje ku tashmë është zyrtarisht pjesë e klubit Saga Tosu, sulmuesi Ismael Dunga e ka parë të arsyeshme të përcjellë një përshëndetje speciale për të gjithë familjen Vllaznia, siç e quan ai. Një mesazh falenderues ky nga ana e Dungës që vjen nga mbresat pozitive që ai ka kaluar në qytetin verior aq sa ishte pjesë e skuadrës kuqeblu.

“Përshendetje! Doja t’iu përcillja një mesazh të gjithë familjes Vllaznia për gjithë atë çfarë kanë bërë për mua, e vlerësoj shumë Vllazninë. Në 3 vitet e fundit që kam jetuar në Shqipëri, mes gjithë skuadrave që kam luajtur, Vllaznia është skuadra më e mirë. Pra për gjithë tifozat e mi dhe për gjithë familjen Vllaznia dua thjesht t’iu falenderoj për çdo gjë që keni bërë për mua. Ju dua dhe kurrë nuk do të ju harroj. Do të jeni gjithmonë në zemrën time!”, shprehet Ismael Dunga nga Japonia e largët.

Më herët, në kampionatin shqiptar, 27 vjeçari Dunga ishte pjesë e Luftëtarit të Gjirokastrës dhe më pas të Tiranës, prej nga u transferua në Shkodër për t’iu bashkuar kuqebluve me të cilët shkëlqeu në fushën e lojës, ku në 8 ndeshje me uniformën kuqeblu shënoi 5 gola.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -