Wednesday, May 29, 2024

Edlir Tetova: Kupa na duhej për “Final Four”, titullin e fiton Egnatia

Lexo

Trajneri i Egnatias, Edlir Tetova, foli për MCN TV, pas fitimit të Kupës së Shqipërisë.

Tetova deklaroi se Kupa duhej për anën morale, para “Final Four”, ndërsa shtoi se titullin kampion do e fitojë Egnatia.

Kemi folur pak me presidentin kur mbaroi kampionati. Kemi një kontratë edhe 2 vite, por mirë është të kemi përsëri një diskutim. Kupa e dytë, një emocion i dyfishtë. Një rrugëtim shumë i mirë në Kupë dhe në kampionat. Kemi një tjetër finale më datë 19 dhe kjo gjë mbyllet sot.

Kam kërkuar të mbroj Kupën për faktin psikologjik. Jemi një ekip i ri me 2 trofe tashmë. Kjo na bën që të shkojmë në ‘Final Four’ me moralin lart.

Finalet janë finale, është 1 ndeshje. Do luajmë me dinjitet siç kemi luajtur gjatë gjithë kohës.

Kush e fiton kampionatin? Egnatia

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img