Thursday, May 30, 2024

Egnatia fitoi Kupën e Shqipërisë, feston edhe Tirana që shkon në Europë

Lexo

Egnatia fitoi Kupën e Shqipërisë, për të dytin vit radhazi, ndërsa për këtë sukses, ka festuar edhe Tirana.

Humbja e Kukësit në finale, ka bërë që Tirana të sigurojë pjesëmarrjen në Europë, për shkak se Skënderbeu që është në “Final Four”, ka dënimin e UEFA-s.

Pas Egnatias, Partizanit dhe Vllaznisë, Tirana bëhet skuadra e katërt shqiptare, që do të luajë në eliminatoret europiane.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img